Zapowiedź premiery flagowca roku 2021. Nowy Samsung Galaxy S30

2021-01-02
Zapowiedź premiery flagowca roku 2021. Nowy Samsung Galaxy S30

2021 rok jeszcze przed nami. Jednak już teraz możemy zachwycać się pierwszymi przeciekami na temat Samsunga Galaxy S30. Czy jednak pierwsze przecieki dają nam powód do zadowolenia? Zapraszamy do sprawdzenia dzisiejszej publikacji i własnej oceny na ten temat.

Samsung Galaxy S30 będzie miał premierę w pierwszym kwartale 2021 roku. Marka Samsung zawsze stawia na okres wiosenny i trudno się temu dziwić. Wyniki sprzedaży telefonów z serii Galaxy od lat są na bardzo wysokim poziomie w tym okresie. Oczywiście 2021 zapewne przyniesie mniejsze zainteresowanie z uwagi na gorszą sytuację ekonomiczną na całym świecie. Czas pokaże, jak duży spadek zanotuje najnowszy Samsung Galaxy S30.

Co już wiemy na temat Samsunga Galaxy S30?

Pierwsze przecieki na temat tego telefonu wcale nie są takie optymistyczne. Jak donoszą pierwsze serwisy specjalizujące się w przeciekach na temat smartfonów, s30 samsung będzie wyposażony w wyświetlacz OLED produkcji BOE. Lepsze ekrany Samsunga mają trafić do wyższych modeli tej serii.

Zabieg ma na celu z pewnością redukcję ceny modelu s30 samsung. Oczywiście duża część osób wróży niższą jakość i żywotność ekranu od BOE, ponieważ ekranu Samsunga od wielu lat są sprawdzonym komponentem, który jak widać, okazał się droższy w produkcji od ekranów konkurencji z BOE.

Zmiana martwi konsumentów, albowiem do tej pory seria Galaxy słynęła głównie z ekranów, które wyprzedzały w danym momencie konkurencje. Bez względu jak miały się inne komponenty a także konfiguracja telefonu, ekran w Samsungu Galaxy był zawsze elementem godnym pochwały.

Dlaczego postawiono na ekran od BOE?

Jak już wspominaliśmy wyżej, powód może być ekonomiczny. Warto jednak wziąć pod uwagę kompletnie inny aspekt. Jak wiadomo, Samsung jest jednym z liderów sprzedaży ekranów na świecie.

Produkcja ekranów dla siebie nie przyniesie marży, którą otrzyma producent, sprzedając swoje ekrany zainteresowanym podmiotom. Co więcej, Samsung może mieć także problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości ekranów na rynek swoim partnerom, co również może go zmusić do zmian.

Czy faktycznie warto brać się ekranów BOE?

Wyświetlacze BOE wydają się być w średniej półce cenowej i jakościowej. Warto jednak zwrócić uwagę, iż matrycę BOE będzie miał także Samsung Galaxy A91, który ma być najwydajniejszym modelem na ten moment w swojej serii (wyświetlacza 6,67 cala w rozdzielczości FullHD+).

Niemniej jednak przywykliśmy, że seria Galaxy S jest topową, dlatego nawet podstawowy model posiada dedykowane komponenty, które używane są do produkcji jego droższych zamienników.

Miejmy nadzieję, że plusem w całej sytuacji okaże się cena, która pozwoli zrealizować zakup s30 samsung większej ilości klientów. Miejmy także nadzieję, że współpraca BOE z Samsungiem okaże się owocna a ekrany okażą się wydajne i trwałe, do czego przyzwyczaił nas Samsung.

Pomimo innego producenta wyświetlacza, wydaje się, że Samsung wie, z kim podejmuje współpracę. Dlatego też może okazać się, że nowe ekrany BOE wraz z bardzo atrakcyjną ceną, okażą się kluczem do sukcesu w trudnych czasach.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 278 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-13
Polecam !
2023-12-20
Wszystko sprawnie i szybko
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel