Zalety przyłbic ochronnych – kiedy warto je stosować?

2022-10-24
Zalety przyłbic ochronnych – kiedy warto je stosować?

Zdaniem wielu specjalistów, przyłbice ochronne gwarantują większą ochronę w porównaniu z maseczkami ochronnymi. Przede wszystkim, posiadają zabudowaną strukturę bez mikroskopijnych szczelin, chronią oczy, a jednocześnie, nie utrudniają swobodnego oddychania, tak jak maseczka. W tym miejscu postaramy się wymienić najważniejsze zalety przyłbic ochronnych oraz odpowiedzieć na pytanie, czy są one lepszym wyborem w porównaniu z maseczkami.

Przyłbice ochronne wielokrotnego użytku

Przyłbica jest wykonana z cienkiego tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Posiada również opaskę, która służy do założenia przyłbicy za głowę. Dostępne są także modele w formie pełnych nakryć głowy. Maseczki ochronne wielorazowe należy często prać, aby utrzymać wysoki poziom higieny. W przypadku przyłbicy ochronnej wystarczy prosta dezynfekcja z pomocą specjalnego płynu lub spirytusu. Dzięki temu, użytkowanie przyłbicy w perspektywie długoterminowej jest dużo wygodniejsze i bezpieczne.

W trosce o swobodny oddech

Wiele osób skarży się na maseczki ochronne wielorazowe, które znacznie utrudniają oddychanie, szczególnie w ciepłe, parne dni. Ograniczona cyrkulacja powietrza sprawia, że dostęp do tlenu jest ograniczony. W zamian, wdychamy większe stężenie dwutlenku węgla. Jest to bardzo niezdrowe i w przypadku długotrwałego noszenia maseczek może być po prostu szkodliwe. Przyłbice ochronne w mniejszym stopniu ograniczają oddychanie, ze względu na większy odstęp od nosa i ust. Dzięki temu, zachodzi cyrkulacja powietrza, która pozwala odprowadzić nadmiar dwutlenku węgla.

Przyłbica gwarantuje lepszą ochronę przed drobnoustrojami

To prawdopodobnie najważniejsza zaleta przyłbic. Maseczki ochronne wielorazowe dobrze chronią usta oraz nos, jednakże nie zasłaniają oczu. Tymczasem, jak dowodzą badania, wiele drobnoustrojów może przeniknąć do naszego organizmu także poprzez oczy. Zabudowana przyłbica ochronna chroni twarz od linii czoła, aż po podbródek, dzięki czemu, zabezpiecza wszystkie strefy, przez które koronawirus może dostać się do naszego organizmu.

Czy warto stosować przyłbice ochronne?

Wiemy już, że przyłbice ochronne są bezpieczniejsze, nie ograniczają swobodnego oddychania, tak jak maseczki ochronne wielorazowe, a jednocześnie, są wygodniejsze w długotrwałym stosowaniu, ze względu na możliwość szybkiej dezynfekcji. Czy możemy jednoznacznie stwierdzić, że przyłbice ochronne są lepszym rozwiązaniem?

Minusem przyłbicy jest rozmiar. Przechowywana w torebce lub plecaku może ulec pęknięciu. Pod tym względem, maseczki ochronne wielorazowe są lepsze, ponieważ możemy je przechowywać wszędzie: w kieszeni, w torebce czy w schowku naszego samochodu. Łatwo je również ściągnąć po wyjściu ze sklepu. Musimy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam w głównej mierze na większej ochronie i bezpieczeństwie, czy też na praktyczności. Wiele osób stosuje zarówno przyłbice, jak również maseczki, dobierając element ochronny pod kątem planów w danym dniu.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 278 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-19
Szybka i profesjonalna obsługa klienta.
2023-11-26
Super wszystko w porządku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel