Ranking sprzedaży telefonów 2020 - I kwartał

2020-08-18
Ranking sprzedaży telefonów 2020 - I kwartał

Aktualny ranking sprzedaży smartfonów w 2020 roku jest odzwierciedleniem tego, jak reaguje rynek na nowe trendy telefoniczne. Oczywiście co roku owy ranking potrafi się zmieniać i to dość w znaczny sposób. Wszystko zależy jednak od producentów a także ich modeli telefonów, które wpuszczają na rynek. Oczywiście bywa tak, że niektórzy producenci trzymają się ścisłego TOP-u cały czas, lecz nie ma tutaj kompletnie żadnej reguły. Za chwilę przedstawimy ranking sprzedaży telefonów 2020, który odsłoni nam wszystkie karty!

Ranking sprzedaży w pierwszym kwartale 2020

Ranking warto podzielić na kilka wartości, ponieważ im bardziej dokładnym rankingiem dysponujemy, tym lepiej dla nas samych. Tym samym możemy postawić na rozwiązania, które po prostu są aktualnie trendy na rynku. Jak więc wyglądał początek roku w kwestii telefonów komórkowych w 2020 roku? Już sprawdzamy!

Według oficjalnych danych, pierwsze miejsce sprzedażowe na początku roku 2020 zgarnął Xiaomi ze swoimi tanimi modelami telefonów. Mówimy tutaj o 31,6% sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku.

Kolejne miejsce udało się zgarnąć marce Huawei, która zanotowała wynik 26,8% sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku. Jeśli chodzi o trzecie miejsce, dość niespodziewanie zajęło je Samsung z wynikiem 22,3%. Może to dziwić, lecz Samsung to marka, która ma oczywiście wiernych fanów, lecz ze względu na bardzo duże ceny swoich telefonów, użytkownicy tak często nie zmieniają ich, jak w wypadku powyższych producentów.

Jeśli interesują nas kolejne miejsca to czwarte zajmuje Apple z wynikiem 8,7%, natomiast piąte Motorola z wynikiem 3%.

Ranking sprzedaży w pierwszym kwartale 2020

Jak rynek telefonów komórkowych zmienił koronawirus?

Naturalnie rok 2020 jest kompletnie niemiarodajnym, jeśli chodzi o sprzedaż telefonów. Aktualnie przeżywamy wielki regres w odniesieniu do tego, co widzieliśmy w ostatnich latach. Owszem, premiery telefonów nie są cofane, ponieważ miliony urządzeń czekają na wejście do sklepów. Problemem jest jednak fakt, że typowy użytkownik telefonów komórkowych, szczególnie tych nowych, aktualnie nie myśli o zakupie nowego modelu, bojąc się o swój portfel.

Co więcej, spadła ilość kredytów i pożyczek udzielanych na nowe modele telefonów. Zarówno banki jak i sami ich użytkownicy boją się zawierać nowych umów w oparciu o strach. Dlatego też mamy bardzo duży spadek, który jeszcze w tym roku odbije się mocno na producentach i na pewno zmieni zestawienie, które mogliśmy oglądać w wypadku telefonów komórkowych.

A jak wygląda sprzedaż etui do telefonów?

Ta branża również odczuła efekty spadku sprzedaży telefonów. Jak można się domyśleć, im mniej telefonów się sprzedaje, tak samo mało jest sprzedanych etui do telefonów. Niestety jedna branża odbija się na drugiej, dlatego bardzo trudno aby ktoś kupił pokrowiec na telefon w momencie, kiedy nie ma nowego produktu w swoich rękach.

Użytkownicy nie mogą sięgać po nowe modele, nawet jeśli ich ceny byłyby mniejsze. Jak rynek elektroniczny wygląda to sami wiemy z codziennych obserwacji, ponieważ brakuje już tak wielu ciekawych promocji jak chociażby rok temu, kiedy rynek tętnił pełnym życiem.
Sprzedaż etui do telefonu 2020

Zmiany w rankingu w czwartym kwartale 2020 roku

Z pewnością takie nadejdą i wydaje się, że na górze pozostaną producenci tacy jak Xiaomi czy Huawei. W porównaniu do telefonów marki Apple czy Samsung mają oni przewagę cenową, która jest widoczna gołym okiem. Większość użytkowników, która będzie chciała przesiąść się na nowszy telefon, po prostu wybierze tańszą alternatywę, która będzie miała swoją różnicę cenową.

Pomimo zmian jakie zajdą w rankingach pod koniec roku, żaden producent nie może być zadowolony, ponieważ czy to Apple czy Huawei, ich sprzedaż będzie lecieć bardzo mocno w dół i nie wydaje się, aby cokolwiek mogło to zatrzymać. Z kolei kolejne miesiące takich problemów na rynku mogą przełożyć się na kolejne premiery, których producenci nie będą chcieli szybko tworzyć.

Jak wiadomo premiery to okres gorących kampanii a także prężenia muskułów producentów, którzy chcą osiągnąć jak najlepsze wyniki sprzedaży. W obecnych czasach wydaje się, że żadne producent takiej wymiany ognia nie jest w stanie wykonać.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 276 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-04
Wszystko w porządku super etui polecam
2023-07-20
Elegancke,ładnie wykonane etui.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel