Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Premiera iPhone 15 sprawdźmy co może kryć nowy model?

2023-07-17
Premiera iPhone 15 sprawdźmy co może kryć nowy model?

Premiera iPhone 15 zbliża się wielkimi krokami. Planowane na początek września, zapowiedź czterech wersji tego urządzenia: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Ultra, wzbudza ogromne emocje wśród fanów technologii na całym świecie.

Dynamic Island - nowy przełom w iPhone 15?

Słyszeliśmy wiele spekulacji na temat funkcji Dynamic Island. Chociaż szczegóły na ten temat są ograniczone, sugeruje się, że może to być nowa technologia dotycząca wyświetlacza, która pozwala na dynamiczną zmianę interfejsu w zależności od kontekstu użytkowania. Możliwe, że technologia ta zapewni bardziej intuicyjne i spersonalizowane doświadczenie dla użytkowników.

 Premiera iPhone 15: Czego możemy się spodziewać?

Przejście Apple na USB-C i przepisy UE

Unia Europejska od dawna dążyła do standaryzacji portów ładowania w urządzeniach mobilnych. Jeśli iPhone 15 rzeczywiście zastosuje port USB-C, oznaczałoby to krok w stronę jednolitej platformy ładowania, co byłoby zgodne z nowymi przepisami UE mającymi wejść w życie w 2024 roku. Takie rozwiązanie z pewnością przyspieszyłoby proces ładowania i ułatwiło użytkownikom życie.

Wzrost wypukłości aparatu i nowy zoom

Zoom peryskopowy to jedna z najbardziej pożądanych funkcji w nowoczesnych smartfonach. Jeśli iPhone 15 rzeczywiście wprowadzi tę technologię, moglibyśmy spodziewać się znacznie lepszego zbliżenia bez utraty jakości. Jednak wprowadzenie takiego zoomu miałoby swoją cenę - większą wypukłość aparatu.

Cena w kontekście rynku USA

Jeśli chodzi o ceny, plotki sugerują, że:

 • iPhone 15: 799 USD
 • iPhone 15 Plus: 999 USD
 • iPhone 15 Pro: 1099 USD
 • iPhone 15 Pro Max: 1299 USD

Niektórzy analitycy uważają, że cena modelu Pro Max może być nawet wyższa w porównaniu z poprzednim rokiem. Jednak jak wiadomo, cena zawsze idzie w parze z innowacjami.

Wygląd i funkcje Według przecieków, iPhone 15 będzie miał wygląd podobny do iPhone'a 14. Co do funkcji, obecny łańcuch dostaw sugeruje, że nie powinniśmy spodziewać się 120 Hz/LTPO w standardowych modelach. Plotki o przyciskach pojemnościowych również krążą w sieci.

Specyfikacje (według przecieków)

 • Wyświetlacz: 6,1 cala, 60Hz
 • Pamięć wewnętrzna: 128GB
 • Aparaty: 48MP główny, 12MP ultrawide
 • Procesor: A16 Bionic
 • RAM: 6GB
 • Kamera przednia: 12MP
 • System operacyjny: iOS 17.x

Zbliżająca się premiera iPhone 15 jest niewątpliwie jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń technologicznych tego roku. Czy spełni oczekiwania fanów Apple? Tylko czas pokaże.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-04
Wszystko w porządku super etui polecam
2023-11-26
Super wszystko w porządku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel