Nowy Android 12! Premiera zbliża się wielkimi krokami

2021-06-17
Nowy Android 12! Premiera zbliża się wielkimi krokami

Osoby, które nie mogą doczekać się nowego Androida 12, ucieszy fakt, że premiera zbliża się wielkimi krokami. Kiedy dokładnie będzie premiera Androida 12? Co dokładnie przyniesie nam? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Data premiery Androida 12

Android 12 to kolejna duża aktualizacja systemu operacyjnego Android. Zastąpi na rynku Androida 11, który oficjalnie pojawił się we wrześniu 2020 roku. Android 12 został już oficjalnie zaprezentowany na specjalnej konferencji prasowej dla deweloperów, która miała miejsce w maju. Jak ogłoszono, w czasie wakacji pojawi się już na rynku kilka wersji beta, a pierwsze smartfony finalnie otrzymają wersję Androida 12 już we wrześniu 2021 roku.

Choć do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, to Google już od miesięcy pracuje nad nową wersją Androida. Pierwsza wersja podglądowa pojawiła się w lutym 2021 roku, zaś pierwsze wydanie beta miało miejsce w maju 2021 roku. Powody do radości mają posiadacze Google Pixel 4, 4a, 5 oraz nadchodzący Pixel 5, ponieważ to właśnie tych urządzeń finalnie dosięgną pierwsze aktualizacje systemu w wersji Android 12. To jednak nie oznacza, że inni posiadacze urządzeń Google muszą czuć się gorsi. Warto wiedzieć, że wersja beta dostępna jest na ponad 20 urządzeniach, więc warto sprawdzić, czy przypadkiem nasz smartfon nie otrzymał również możliwości jej sprawdzenia.

Android 12 – jakie nowości przynosi?

Pomimo tego, że do premiery jeszcze trzeba poczekać, to już dziś Google informuje nas, co dokładnie przyniesie nam Android 12. Podobno ma się pojawić sporo ułatwień dla smartfonów, które nie korzystają z usług. Google. To jednak nie wszystko, ponieważ możemy spodziewać się, że pojawią się ulepszone zabezpieczenia i w końcu będziemy mogli skutecznie chronić się przed niebezpiecznymi włamaniami i ataki. Czego jeszcze należy się spodziewać?

Na pewno będzie to odświeżony wygląd, o czym zresztą mówi się od dłuższego czasu. Już na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy Google zaktualizowało wygląd swoich wszystkich kluczowych usług, a krok ten może nam właśnie sugerować, że Android 12 przyniesie odświeżony wygląd.

Android 12 to również nowe funkcje, które będą dostępne na każdym telefonie, który otrzyma aktualizację. Wyjątkiem będzie obsługa cyfrowego kluczyka do samochodu, ponieważ opcja ta będzie dostępna tylko na Pixelach oraz Samsungach.

Android 12 ma także zaoferować nowy system zarządzania pamięcią masową, a wszystko po to, aby jeszcze lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń dyskową. Jej kluczowym elementem ma być możliwość wprowadzania aplikacji w hibernację, a to na pewno ucieszy osoby, które posiadają smartfony z Androidem o pamięci wbudowanej 64 GB lub mniejszej. Hibernacja aplikacji sprawi, że będzie można lepiej zarządzać posiadaną przestrzenią w swoim urządzeniu, w tym również zyskać nieco więcej miejsca na swoje aplikacje, czy pliki.

Android 12 wprowadzi również zmodyfikowany tryb zarządzania siecią. Dzięki tej opcji system otrzyma więcej kontroli nad tym, jak dane aplikacji korzystają z sieci. Dla użytkowników to dobra wiadomość, ponieważ w nowym systemie zarządzania dostęp do sieci Android 12 będzie mógł ograniczyć dostęp do sieci wybranym aplikacjom i to bez konieczności wyłączania dostępu do sieci w obrębie całego systemu operacyjnego. Skończą się zatem irytujące regle z gier, czy innych reklam.

Oczywiście takich nowości znajdzie się jeszcze więcej i można je wymieniać bez końca. My postanowiliśmy przedstawić to, co najważniejsze, więc jeśli chciałbyś dokładnie sprawdzić, co przynosi Android 12, to zachęcamy do poszukania informacji. Z tym nie będzie większych trudności, ponieważ o nowym Androidzie 12 znaleźć można już sporo nowinek.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 276 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-19
Szybka i profesjonalna obsługa klienta.
2023-11-26
Super wszystko w porządku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel