Nowość na stronie szkła na wyświetlacz

2021-08-16
Nowość na stronie szkła na wyświetlacz

Zakup szkła ochronnego na telefon wydawać by się mogło prostym zadaniem. Owszem, sam zakup jest zdecydowanie ułatwiony, niemniej jednak wybór dostępnych produktów w tej kategorii, wymaga od nas nie małej znajomości. Skutkiem tego, postanowiliśmy dziś przedstawić Państwu wszystkie dostępne kategorie szkieł ochronnych dla smartfonów. Pomogą one dobrać odpowiedni produkt, mając na uwadze jego właściwości i cenę. Biorąc pod uwagę szeroką ofertę produktów dostępnych dziś na rynku, omówimy także praktyczne kwestie związane z zakupem i użytkowaniem konkretnych szkieł. Przedstawimy ich plusy i minusy, które są nieodłącznym elementem każdego z gatunku szkieł. Na całe szczęście możemy znaleźć produkty o bardzo dobrych właściwościach, skutkiem czego chcemy przedstawić Państwu najlepsze z dostępnych dziś propozycji. Czy za szkło hartowane zawsze musimy płacić dużo? Czy tanie szkła hartowane są godne naszej uwagi? Z tego artykułu dowiedzą się Państwo także, jakie właściwości ma każde z dostępnych szkieł, skutkiem czego sami będą Państwo w stanie zdefiniować, która propozycja jest dla Państwa najlepsza!

Szybki przegląd tego, co jest nam oferowane aktualnie na rynku

Kiedy mamy w głowie myśl zakupu szkła hartowanego, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele produktów w tej kategorii oferowanych jest nam dziś na rynku. Oczywiście podstawowa wersja produktów dostępnych w mniejszych sklepach, bądź rzucająca się nam najczęściej w oczy, są to produkty takie jak: szkło płaskie w technologii 2D (standardowe, proste szkło). Szkło z ramką, oraz pełne szkło UV. Co ciekawe, pomimo różnic w nazewnictwie, każde z tych szkieł jest wykonane tą samą technologią i procesem nazywanym „hartowaniem szkła”, które polega na odpowiednim podgrzaniu szkła do wyznaczonej temperatury, oraz na jego szybkim schłodzeniu przy pomocy sprężonego powierza.

Właśnie dzięki temu procesowi, każde szkło mu poddane staje się odporne na zarysowania oraz stłuczenia. Jeśli dojdzie do wyżej wymienionych incydentów, nasze szkło po prostu rozpada się na małe kawałki, które nie tworzą nieostrych krawędzi. Zachowanie jest całkiem podobne jak w wypadku szyby auta, która również pod naporem różnych wydarzeń tworzy efekt „pajączka”, który nie robi krzywdy użytkownikom auta. Dlatego podczas wyboru pamiętajmy, że każde z trzech rodzajów szkieł, które są nam oferowane na rynku, wykonane są z tego samego materiału a także cechują się tą samą jednostką twardości, czyli potocznie znana nazwa z ofert o oznaczeniu „9H”. Dzięki temu wiemy, że mamy do czynienia z prawdziwym szkłem hartowanym, które było poddane temu procesowi.

Czy są jakiekolwiek inne różnice między tymi typami szkieł?

Naturalnie, inaczej nie byłyby sprzedawane jako oddzielne produkty. Niemniej jednak, każdy z nich wyróżnia się kształtem (a co za tym idzie przeznaczeniem), oraz metodą montażu. Standardowe szkło hartowane 2D jest w pełni płaskie, a także posiada klej na całej powierzchni szkła hartowanego. Skutkiem tego, przyklejamy szkło równomiernie, nakładając je na warstwę ekranu naszego smartfona. Drugim rozwiązaniem jest szkło hartowane z ramką, która może być lekko zaokrąglona po bokach (jest to rozwiązanie dedykowane dla telefonów z zakrzywionym ekranem). Tutaj również z klejeniem bywa różnie, ponieważ jeśli nie jest to model 3D, wtedy klejenie może nie wychodzić poza płaski obszar szkła hartowanego.

Trzecim rozwiązaniem jest dostępne na rynku pełne szkło UV, potocznie zwane jako szkło 3D. Jeśli sięgamy już po szkło hartowane 3D, wtedy również i boki ramki, które schodzą na nasz smartfon kleją się i dopasowują do nawierzchni danego ekranu zakrzywionego. W wypadku szkła UV zmienia się także metoda montażu, ponieważ tutaj nakładamy na nasz wyświetlacz klej w formie płynnej, który w pełni dopasowuje się do ekranu naszego urządzenia. Efekt utrwalamy dołączoną lampą UV, która jest dołączona do zestawu, w wypadku zakupu szkła hartowanego 3D z metodą montażu UV.

Warto na końcu dodać, że dla amatora, najłatwiejszy montaż wykonuje się poprzez trzecią metodę, czyli metodę UV. Na całe szczęście, na rynku istnieją także szkła hartowane 2D z metodą UV, dlatego jeśli chcemy mieć pewność, że poprawnie nałożymy nasze szkło hartowane, warto sięgnąć po łatwiejsze w montażu rozwiązanie UV!

Szkło hartowane

Szkło Hartowane 2D – do płaskich ekranów

Nieco wspomnieliśmy już o tym typie ekranu, lecz warto zrobić dla niego małe podsumowanie. Jak sama nazwa wskazuje, szkło hartowane 2D zostało skonstruowane pod smartfony z płaskim ekranem. Skutkiem tego, tylko do nich powinno być stosowane, jeśli zależy nam na jak najlepszym efekcie końcowym. Szkło w pełni zabezpieczy nasz telefon tylko wtedy, gdy producent oznaczył swój produkt jako H9 (co potwierdza zastosowanie szkła hartowanego). Jeśli chodzi o dobór produktów w tej materii, należy pamiętać głównie o poprawnym wybraniu modelu telefonu, do którego kupujemy to szkło. Pamiętajmy jednak, że szkło hartowane 2D musi być nałożone w pełni poprawnie, jeśli ma spełniać swoje funkcje. Nieumiejętne założenie szkła może wpłynąć na jego funkcję, skutkiem czego warto, aby szkło nałożyła osoba doświadczona.

Szkło hartowane z ramką 2.5D – dla minimalnie zaokrąglonych ekranów

Kolejne szkło dedykowane jest rozwiązaniom po środku, czyli dla telefonów z minimalnie zaokrąglonym ekranem. Takich modeli na rynku jest stosunkowo mało, jednak jeśli jesteśmy posiadaczami takiego smartfona, wtedy warto wybrać mu dedykowaną folię 2.5D, która pozwoli uzyskać pełną ochronę i najlepszy efekt.

W wypadku tego szkła również musimy uważać na montaż, ponieważ będzie on utrudniony poprzez zaokrąglenie ekranu. Niektórzy powiedzą, że pomaga ono ustawić szkło w odpowiednich proporcjach, lecz dla osoby początkującej może to być jeszcze trudniejsze. Dlatego jeśli możemy, warto postawić na to szkło wraz z dodatkowo odpłatnym montażem serwisu.

Szkło hartowane

Szkło hartowane UV 3D - do mocno zaokrąglonych ekranów

Według nas, szkło hartowane w 3D (jakiekolwiek wykonane w technologii UV) jest najlepszym rozwiązaniem do samodzielnego, domowego montażu. Skutkiem tego rekomendujemy Państwu elastyczne, ceramiczne rozwiązania typu FLEX, dostępne w technologii UV. Jakość ekranu plus prostota montażu odwdzięczą się pełnym zadowoleniem podczas użytkowania!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 276 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-16
Wszystko OK.Polecam
2023-12-20
Wszystko sprawnie i szybko
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel