Kiedy będzie lek na koronawirusa?

2020-05-18

Kiedy będzie lek na koronawirusa? To jedno z najczęściej pojawiających się zapytań w wyszukiwarce internetowej. Ty również chciałbyś poznać na nie odpowiedź? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, a dowiesz się wielu przydatnych informacji!

 

Koronawirus – czym jest i jak go rozpoznać?

 

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, warto ustalić, z czym dokładnie mamy do czynienia. Czym jest koronawirus? Po czy poznać, że jesteśmy chorzy? Koronawirus SARS-CoV-2 to wirus, który rozpoczął się w Wuhan. Doprowadził do epidemii na całym świecie, w tym również do tego, by maseczka wielorazowa stała się naszym nierozłącznym elementem garderoby. Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

 

Pacjenci z potwierdzony zakażeniem COVID-19 zwykle mają objawy zakażenia układu oddechowego, w tym np. gorączkę, kaszel (najczęściej suchy), duszności, czy problemy z oddychaniem. To jednak nie wszystko, ponieważ chorobie mogą też towarzyszyć utrata węchu i smaku, bóle mięśni, czy zmęczenie.

 

Przebieg zakażenia COVID-19 bywa różny – niektórzy przechodzą chorobę bezobjawowo, inni mają łagodny przebieg choroby układu oddechowego, ale zdarzają się też bardzo ciężkie przypadki zapalenia płuc z zespołem ostrej niewydolności oddechowej lub niewydolnością wielonarządową.

 

Koronawirus – prace nad lekiem

 

Obecnie walka z koronawirusa polega na prewencji oraz leczeniu objawów choroby, takich jak gorączka lub problemy z oddychaniem. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, zalecane jest zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej i w tym zadaniu świetnie spisuje się np. mini przyłbica skórzana. Skutecznego leku na koronawirusa nadal nie, ale warto wiedzieć, że pracują nad nim eksperci z całego świata. Jak do tej pory sprawdzane były różne środki i metody leczenia, w tym np. leki na HIV, lek Arechin zawierający substancję aktywną chlorochinę, fawipirawir, czy leczenie z wykorzystaniem osocza ozdrowieńców.

 

Kiedy będzie lek na koronawirusa? Tego niestety nie jest w stanie nikt powiedzieć. Miejmy nadzieję, że szybko uda się opracować leczenie, które pozwoli przywrócić „normalność” na całym świecie.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Polecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 278 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-19
Szybka i profesjonalna obsługa klienta.
2024-01-13
Polecam !
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel