Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie aparaty będą miały nowe telefony serii iPhone 14?

2022-08-22
Jakie aparaty będą miały nowe telefony serii iPhone 14?

Użytkownicy smartfonów od Apple mogą w tym roku czuć małe rozczarowanie. Albowiem w modelach z serii iPhone 14 nie odczujemy wielkich zmian. Jest to jednak standardowa droga Apple, która zawsze uwzględnia polepszenie parametrów tych samych komponentów, które są oferowane w zeszłorocznych modelach. Jeśli więc szukamy rewolucji fotograficznej od razu informujemy, iż na wielkie zmiany przyjdzie nam poczekać jeszcze rok. Jeśli jednak nie posiadamy iPhone z serii 13, ten artykuł jest dla nas. Znajdziemy w nim bowiem parametry fotograficzne, które z pewnością zrobią na nas mocne wrażenie. Zapraszamy!

Faktycznie, w tym roku nie możemy liczyć na żadne rewolucje względem optyki w najnowszej serii iPhone 14. Podyktowane jest to bowiem standardową procedurą marki Apple, która największe rewolucje zostawia co dwa modele swoich smartfonów. Seria iPhone 15 będzie więc z pewnością tą rewolucyjną i najbardziej wyczekiwaną spośród wszystkich, dotychczasowych. Dziś jednak skupimy się na tym, co potrafią aparaty w smartfonach Apple z serii 14.

Największa rewolucja w przedniej kamerze!

Na całe szczęście w iPhone 14 znajdą się zmiany, które dla niektórych z nas mogą mieć istotne znaczenie. Jak podaje niezależny analityk, Ming-Chi Kuo, przednia kamera została ulepszona przez dwie funkcje, które są dość istotne. Po pierwsze, zamontowano w niej lepszy obiektyw, który składa się aż z sześciu soczewek (do tej pory mieliśmy 5 soeczewek). Drugą, znaczącą opcją jest autofocus, który został zaimplementowany w t echnologii VCM, czyli Voice Coil Motor. Aktualne przednie kamery nie posiadają autofocusa, więc jest to dość istotna zmiana.

Z mniejszych zmian, Ming-Chi Kuo informował także o tym, że przednia kamera Face Time będzie mieć jaśniejszy obiektyw o przesłonie równej f/1.9. Wszystkie powyższe zmiany trafią do wszystkich modeli, także do iPhone 14 Max i do zwykłego iPhone 14.

Warto wspomnieć także o tym, iż Apple zrezygnowało z chińskich producentów aparatów na rzecz optyki od LG i od japońskiego oddziału Sharpa.

Obiektywy iPhone serii 14

Lepsze tylne kamery w iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max.

Jeśli chodzi o lepsze kamery z tyłu, takie będą uwzględnione we flagowcach od Apple. Mowa tutaj o modelach „PRO”, które mają trafiać do najbardziej wymagających użytkowników. Już rok temu iPhone’y 13 w wersjach PRO miały bardzo dobrą optykę, jednak nadal postawiono na tym, aby rozwijać ją jeszcze mocniej.

Dlatego też, oba modele „PRO” zostały wyposażone w szerokokątne aparaty z matrycą 48 MP, które będą mieć większe rozmiary samych pikseli. Mają one wzrosnąć z 1,7 um do 2,5 um. Dlatego też, zdjęcia jeszcze bardziej zbliżą się jakościowo do tych, znanych z lustrzanek.

Jest to idealna okazja do tego, aby wspomnieć o etui do każdego z modeli smartfonów od Apple. Mając tak drogie i zawansowane aparaty, musimy zadbać również o ich należytą ochronę w każdej sytuacji. W tym pomogą nam niezawodne etui, które doskonale będą chronić nasze smartfony przed wszelkiego rodzaju upadkami i innymi sytuacjami losowymi.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-16
Wszystko OK.Polecam
2023-11-26
Super wszystko w porządku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel