Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak zdezynfekować przyłbicę?

2022-10-10
Jak zdezynfekować przyłbicę?

Ze względu na ograniczoną swobodę oddychania w maseczce, wiele osób decyduje się na zastosowanie przyłbic ochronnych, które są nieco wygodniejsze pod tym względem. Kolejną zaletą przyłbicy jest wzmożona ochrona, ponieważ w odróżnieniu od maseczki, przyłbica chroni również oczy, które są miejscem narażonym na infekcje koronawirusa. Rodzi się jednak pytanie, jak prawidłowo dezynfekować przyłbice ochronne, aby służyły one jak najlepiej i jak najdłużej.

Czym kierować się przy wyborze przyłbicy ochronnej?

Kilka słów warto powiedzieć na temat wyboru dobrej przyłbicy. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na jej budowę. Przyłbice ochronne powinny chronić całą twarz, zakrywając obszar od ucha do ucha. Przyłbica nie powinna mieć również ostrych krawędzi, gdyż zwiększa to ryzyko skaleczenia się w palec lub przecięcia rękawiczki. Podobnie jak maseczki ochronne wielorazowe, przyłbica powinna być stworzona z myślą o wielokrotnym użytku. Zdecydowana większość dostępnych modeli jest wykonana z trwałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu, doskonale spisuje się przez wiele miesięcy.

Kiedy należy dezynfekować przyłbice ochronne?

Przyłbica ma zatrzymywać wszystkie zarazki, bakterie oraz wirusy, które mogą pojawić się podczas komunikacji z drugą osobą. Tworzywo zasłania twarz i blokuje drogę mikroorganizmów. Biorąc pod uwagę strukturę przyłbicy, jest ona dużo lepsza niż maseczki ochronne wielorazowe o niskiej lub średniej jakości wykonania. Nie ma tu bowiem mikroskopijnych szczelin, przez które mogą przenikać drobnoustroje. Zewnętrzna powłoka jest zatem najbardziej narażona na kontakt z wirusem.

W związku z tym, właściwą dezynfekcję powinniśmy stosować za każdym razem, po użyciu przyłbicy w maseczce ochronnej. Należy zachować szczególną ostrożność i podczas dezynfekcji nie dotykać dłonią zewnętrznej powłoki. Dobry producent przyłbic gwarantuje nam, że regularna dezynfekcja nie wpłynie na trwałość materiału. Warto podkreślić raz jeszcze, że przyłbice ochronne są niezwykle wytrzymałe i chronią naszą twarz lepiej niż maseczki ochronne, które nie zasłaniają oczu.

W jaki sposób dezynfekować przyłbice?

To bardzo proste. Przyłbice możemy zdezynfekować dowolnym środkiem do dezynfekcji, a także przy pomocy spirytusu. Szczególną uwagę zwracamy na oczyszczenie zewnętrznej części przyłbicy, która jest najbardziej narażona na kontakt z drobnoustrojami. Warro jednak przetrzeć również zewnętrzną część. Tutaj warto zastosować zapachowy płyn dezynfekujący, tak, aby intensywny zapach alkoholu nie był drażniący dla naszych dróg oddechowych.

Dobry producent przyłbic często ma w swojej ofercie także specjalne płyny do dezynfekcji o neutralnym lub przyjemnym zapachu. Podczas czyszczenia przyłbicy starajmy się nie dotykać powierzchni gołymi palcami. Po wykonaniu dezynfekcji warto również odkazić dłonie. Takie postępowanie wyeliminuje ryzyko ze strony drobnoustrojów, które osadzają się po zewnętrznej stronie przyłbicy ochronnej.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

Mini Przyłbica - Czarny

Mini Przyłbica - Czarny

7,97 PLN brutto/1szt.
Mini Przyłbica - Ferro Róż

Mini Przyłbica - Ferro Róż

7,98 PLN brutto/1szt.
Mini Przyłbica - Kwiaty

Mini Przyłbica - Kwiaty

7,98 PLN brutto/1szt.
Mini Przyłbica - Moro

Mini Przyłbica - Moro

7,98 PLN brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Etui zgodne z opisem. Świetnie się prezentuje,wykonane z wysokiej jakości skóry.
2024-02-16
Wszystko OK.Polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel