Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wyłączyć reklamy w telefonach Xiaomi

2021-07-02
Jak wyłączyć reklamy w telefonach Xiaomi

Większość z nas nie lubi reklam, zwłaszcza gdy wyświetlają się na naszych smartfonach, bo najczęściej to robią w najmniej odpowiednim momencie. Jak w takim razie się ich pozbyć, gdy mamy telefon Xiaomi? Podpowiadamy!

Odpowiednia konfiguracja urządzenia

Wielu z nas może uznać, że pozbycie się reklam z Xiaomi będzie wymagało od nas sporo czasu i energii. Jednak, gdy zabierzemy się do działania, to szybko zrozumiemy, że to bardzo proste działania, które pozwolą nam odzyskać spokój. O czym dokładnie mowa? O odpowiedniej konfiguracji swojego urządzenia! Już na etapie konfiguracji Xiaomi należy w panelu ustawień odhaczyć opcję personalizacji reklam.

Jeśli już mamy ten krok za sobą, to również nie ma powodów do zmartwień, ponieważ wszystkie wcześniejsze zgody na personalizację można wycofać w dowolnym momencie. Aby to zrobić, wystarczy wybrać Ustawienia > Hasła i bezpieczeństwo > Prywatność > Usługi reklam > Spersonalizowane propozycje reklam i je odhaczyć.

W tej samej zakładce, czyli w Hasła i bezpieczeństwo jest sekcja Autoryzacja i unieważnienie. Tym razem oznaczamy autoryzację dla msa, która ponosi odpowiedzialność za część propozycji, która zwykle nas nęka. Tym samym, gdy dezaktywujemy msa, to nie będą się wyświetlały promowane aplikacje w folderach Więcej aplikacji i Gier.

W tym miejscu warto również wspomnieć, że da się to też zrobić ręcznie. A jedyne, co musimy zrobić, to kliknąć na nazwę folderu i odznaczyć Promowane aplikacje.

Wyłączanie reklam w aplikacjach Xiaomi

Większość reklam pochodzić może z autorskich aplikacji Xiaomi, w tym na przykład z Panelu sterowania, Sprzątacza, Przeglądarki itp. To jednak nie oznacza, że musimy je wszystkie dzielnie znosić. Jeśli drażnią nas, to warto wiedzieć, że w aplikacjach Xiaomi da się wyłączyć, a schemat działań jest taki sam dla każdej aplikacji. Co w takim razie należy zrobić? Uruchamiamy drażniącą nas aplikację, wchodzimy w jej ustawienia, które oznaczone są ikoną koła zębatego i odznaczamy Odbieraj propozycje.

Warto wiedzieć, że propozycje pojawiają się też w trakcie skanowania aplikacji w czasie ich instalacji. By się ich pozbyć, wystarczy zainstalować jakąś aplikację z Google Play, a następnie wykonać procedurę, jak w aplikacjach Xiaomi.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Wszystko w jak najlepszym porządku.obsluga telefoniczna bardzo dobra.
2024-02-16
Wszystko OK.Polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel