Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wykonać w Samsungu zrzut ekranu

2020-07-20
Jak wykonać w Samsungu zrzut ekranu

Zrzut ekranu to jedna z częściej wykorzystywanych przez nas funkcji w ciągu dnia. Jest to najbardziej prosty i wygodny sposób na przekazywanie sobie informacji. Dlatego też zarówno w rozwiązaniach biznesowych jak i prywatnych, zrzuty ekranu królują każdego dnia.

Możliwość wykonania zrzutu ekranu jest w każdym telefonie inna. Im w starsze telefony idziemy, tym trudniej będzie nam wykonać zrzut… aż do momentu, aż nie będzie to możliwe wcale. Jeszcze nawet 10 lat temu zrzut ekranu był czymś, nad czym ludzie w telefonach nie zastanawiali się tak mocno. Dziś jednak jest to funkcja niezbędna, bez której nie będziemy w stanie ukazać wielu rzeczy drugiemu użytkownikowi.

Jak wykonać zrzut w Samsungu?

Oczywiście najbardziej prostym rozwiązaniem jest jednoczesne naciśnięcie przycisku zasilania, wraz z przyciskiem przyciszania głosu w naszym telefonie. Taka prosta kombinacja powinna w większości telefonów doprowadzić do uruchomienia procedury zrzutu ekranu. Oczywiście może nam w tym przeszkadzać pokrowiec na telefon, dlatego pierw warto spróbować bez niego. Jeśli zobaczymy, że funkcja działa poprawnie, wtedy możemy spróbować nakładając czy to pokrowiec czy etui do smartfonów.

Jeśli sama procedura nie ruszy, warto zastanowić się, czy wszystkie klawisze w naszym telefonie działają. Jeśli jednak przycisk zasilania wyłączy i włączy telefon, natomiast przycisk odpowiedzialny za ściszanie telefonu także zadziała bez problemu, może okazać się, że nasz telefon nie ma jeszcze wbudowanej funkcji zrzutu ekranu.

W starszych modelach „Home” + „Power”

Warto sprawdzić jeszcze jedną kombinację, która dla przykładu działa w takich telefonach jak Galaxy J3, J5, J7, S7 i Note 4. W pierwotnej wersji, kiedy zrzuty ekranu dopiero gościły w pierwszych telefonach marki Samsung, pierwszą i podstawową komendą na zrzut ekranu był przycisk Home (ten na środku, pod ekranem) + przycisk Power (na górze telefonu lub z prawej strony).

Jak widać na przestrzeni lat zrzuty ekranu a także ich procedury ewoluowały.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-13
Polecam !
2023-12-20
Wszystko sprawnie i szybko
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel