Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak poprawnie myć ręce?

2020-05-27

O potrzebie mycia dłoni wiemy wszyscy, jednak dopiero pandemia koronawirusa sprawiła, że zaczęliśmy więcej czasu poświęcać na tę czynność. Jak poprawnie myć ręce? Tego dowiesz się z naszego tekstu, dlatego zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

 

Kiedy powinniśmy myć ręce?

 

Każde dotknięcie klamki, poręczy w autobusie, czy nawet towaru w sklepie może sprawić, że na naszych dłoniach będą gromadzić się pasożyty, bakterie, wirusy, czy inne drobnoustroje. Jedynym skutecznym sposobem na ich pozbycie się jest mycie rąk. Dlatego zaleca się po każdym powrocie z miejsc publicznych, a więc tuż po przyjściu do pracy oraz do domu, aby umyć ręce.

 

Równie ważne jest mycie rąk po skorzystaniu z toalety, bez względu na to, czy korzystamy z niej w domu, czy miejscu publicznym. Dbać należy o mycie rąk za każdym razem, gdy bierzemy się za jedzenie, czy przygotowywanie posiłku. Co więcej, dłonie należy również myć po kontakcie z chorymi, ze zwierzętami oraz ze wszystkim, którym podawaliśmy dłonie. To wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo, więc im częściej to będziemy robili, tym lepiej.

 

Jak należy myć ręce?

 

Kluczowe znaczenie ma nie tylko częstotliwość mycia rąk, ale również jakość. Cała procedura powinna trwać od 40 do 60 sekund. Na początek należy zwilżyć dłonie wodą. Następnie nabieramy tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni i dokładnie rozprowadzamy je po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie.

 

Myjąc dłonie robimy to bardzo dokładnie, z uwzględnieniem przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków. Na koniec dokładnie płuczemy ręce wodą i wycieramy do sucha jednorazowym ręcznikiem.

 

Dezynfekcja rąk – gdy nie mamy dostępu do wody

 

W sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do wody, czyli np. wtedy, gdy jesteśmy na mieście, a chcemy mieć pewność, że nasze dłonie pozostają czyste, możemy skorzystać z preparatów do dezynfekcji rąk. Do łatwej dezynfekcji możemy wykorzystać żele i płyny antybakteryjne, które w swoim składzie mają alkohol.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-17
Profesjonalizm na każdym etapie zakupów
2024-01-13
Polecam !
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel