Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak odblokować telefon zablokowany PINem lub hasłem. Przedstawiamy najprostsze sposoby

2020-10-07
Jak odblokować telefon zablokowany PINem lub hasłem. Przedstawiamy najprostsze sposoby

Chyba każdy z nas choć raz w życiu miał problem ze swoim PINem. Na ogół występuje on w momencie, kiedy wybieramy sobie nowy PIN i po krótkim czasie zapominamy go. Jeśli i Ty znalazłeś się aktualnie w trudnej sytuacji związanej ze swoim telefonem, ten poradnik jest specjalnie dla Ciebie!

Zapomniałem swojego numeru PIN – co zrobić?

Na całe szczęście istnieją metody, dzięki którym możemy zaradzić w kwestii numeru PIN w naszym telefonie.

Do odblokowania naszego telefonu będziemy potrzebować komputera wraz z kablem USB, którym podłączymy nasze urządzenie przenośne. Kiedy to zrobimy, musimy wyposażyć się w program o nazwie dr.phone. Jest to specjalistyczna aplikacja, dzięki której możemy śmiało zaufać względem naszego problemu. Znany i ceniony wśród programistów i entuzjastów telefonów dr.phone ma na celu zdiagnozować podstawowe problemy naszego telefonu i nam samym udzielić niezbędnej pomocy w razie problemów z naszymi telefonami.

Aplikacja Dr.phone na całe szczęście jest bardzo intuicyjna i wystarczy przejść cały proces, który połączony jest z odpowiednią instrukcją, odnoszącą się do naszego telefonu. Jeśli postąpimy zgodnie z zaleceniami widocznymi na ekranie, powinniśmy odblokować nasz telefon i odzyskać zagubiony PIN.

phone security

Co jeśli nie chcemy korzystać z tej aplikacji?

Jeśli dysponujemy telefonem z systemem Android, wtedy mamy trochę z górki. Wystarczy zalogować się na nasze konto Google i wejść w zakładkę „Bezpieczeństwo”, następnie „Znajdź utracony lub zgubiony telefon”, następnie postępując zgodnie z zaleceniami widocznymi na ekranie. Dzięki tej metodzie będziemy mogli znów cieszyć się naszym telefonem.

Kolejnym elementem, mogącym nam pomóc jest tzw. Menadżer Urządzeń. Jest to specjalna aplikacja, która dostępna jest za pomocą dedykowanej strony internetowej. Należy ją uruchomić i powiązać z naszym kontem Google (konto Google musi być połączone z naszym telefonem). Nasz menadżer urządzeń po poprawnym połączeniu się z telefonem, pozwoli wygenerować tymczasowe hasło dla naszego urządzenia.

Metoda powinna być dla nas banalnie prosta, ponieważ nie wymaga ona dużego nakładu czasu ani też sił względem odblokowania telefonu. Wystarczy mieć nasz telefon w ręce a także aby był on powiązany z kontem Google, do którego pamiętamy swoje hasło. Wtedy całość powinna pójść bez najmniejszych problemów.

Kombinacje serwisowe, kombinacje klawiszowe

W zależności od marki i modelu telefonu możemy także postawić na ręczne jego odblokowanie. Oczywiście zależne jest to od tego, jaki mamy telefon i czy posiada on menu serwisowe, do którego możemy się dostać.

Na ogół jest to możliwe dzięki kombinacji klawiszy, które mamy na ekranie naszego telefonu. Wystarczy zdjąć nasz futerał na telefon i wybrać odpowiednie klawisze, które uruchamiają menu serwisowe. Kiedy uda się nam je uruchomić, musimy odpowiednimi komendami zresetować lub usunąć nasz PIN.

Oczywiście jest to opcja polecana wyłącznie osobom zaawansowanym, które doskonale rozumieją zagrożenie, jakie wynika z użytkowania menu serwisowego.

Kiedy uda się nam rozwiązać nasz problem, wystarczy założyć pokrowiec do telefonu i cieszyć się możliwością odblokowania telefonu a następnie także i zmiany numeru PIN na taki, który tym razem zapamiętamy.

Reasumując – możemy odzyskać PIN!

Jak to zrobimy, zależne jest od naszego telefonu, ponieważ to on określa wszystkie możliwości, jakie mamy w zaistniałej sytuacji. Zmiana PIN w wypadku każdej marki a także modelu może się nieco różnić, dlatego jeśli chcemy szukać metod skutecznych i pewnych, warto wybrać takie aplikacje jak dr.fone lub iMyFone LockWiper.

Na dzień dzisiejszy istnieje bardzo dużo programów dedykowanych do odblokowywania telefonów, które zostały przez nas omyłkowo zablokowane lub takich, do których nie znamy konkretnych numerów PIN.

Na całe szczęście możemy wyjść dobrą ręką w momencie, kiedy niechcący sami unieruchomiliśmy swój telefon i teraz musimy sprawić, aby znów mógł wrócić do pełnej sprawności.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Etui zgodne z opisem. Świetnie się prezentuje,wykonane z wysokiej jakości skóry.
2023-12-20
Wszystko sprawnie i szybko
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel