Jak drukować z telefonu komórkowego?

2020-07-30
Jak drukować z telefonu komórkowego?

Drukowanie z poziomu telefonu to dobro, którym możemy dziś otaczać się w wielu miejscach pracy, ale także i w domowym zaciszu, kiedy chcemy szybko i wygodnie drukować, bez potrzeby uruchamiania do tego komputera. Również wtedy, kiedy naszym głównym miejscem pracy jest telefon nie komputer, jest to rozwiązanie zbawienne i pozwalające zachować nam wiele czasu dla siebie. Zobaczmy więc, jak wygląda drukowanie z poziomu telefonu w praktyce.

Kto może pozwolić sobie na drukowanie z telefonu?

Właściwie każdy, kto posiada moduł WI-Fi zarówno w telefonie jak i w drukarce. Bez modułu WI-FI w drukarce, nawet nie mamy co podchodzić do tego zadania, albowiem telefon musi połączyć się z drukarką przy pomocy tej technologii. Jeśli jednak nasz telefon jak i drukarka są pod tym względem odpowiednio doposażone, drukowanie nie powinno przynieść nam większych problemów, przynajmniej po etapie wspólnej konfiguracji.

Jak wiadomo, różne drukarki mają różne problemy i fochy podczas połączenia. Najlepiej posiadać drukarkę marki Samsung wyposażoną w WIFI, ponieważ połączenie jej z większością telefonów w praktyce jest dość proste. Gorzej bywa w praktyce z drukarkami marki HP, jednak nie ma reguły.

Poniżej prezentujemy różne aplikacje i usługi, dzięki którym za darmo możem połączyć nasz telefon z drukarką. Będzie to droga poprzez wszystkie dostępne aplikacje i narzędzia, które warto przetestować w kwestii drukowania z telefonu. Dzięki nim znajdziecie Państwo najbardziej wygodne rozwiązanie dla swojego telefonu i drukarki.

Google Cloud Print – zacznijmy od Google

Jako iż usługi Google są w każdym telefonie z Androidem, warto zacząć od nich. Najczęściej Google Cloud Print mamy już preinstalowane w naszym telefonie, choć warto to sprawdzić wpisując nazwę aplikacji w sklepie Play. Możliwe, że znajdziemy aplikację do zainstalowania lub zaktualizowania. Warto pierw dokonać proponowanej nam aktualizacji, jeśli takowa wyświetla się nam w sklepie Play.

Za etapy konfiguracji będzie odpowiadać Google, które stosunkowo łatwo postara się nas przeprowadzić przez wszystkie etapy. Pamiętajmy jednak, że mówimy tutaj o drukowaniu dokumentów w chmurze, które pierw muszą się tam znaleźć. Oczywiście pobierając inne oprogramowanie, będziemy mogli skorzystać z drukowania bezpośredniego, jeśli wrzucanie dokumentów z jakiegoś powodu na chmurę wydaje się nam nieodpowiednie.

HP ePrint

Jeśli nasz telefon w trakcie testów lekko się nagrzał, zdejmijmy pokrowiec na telefon i przejdźmy do sprawdzenia kolejnej aplikacji. Jest nią dedykowana aplikacja od HP, która z pewnością będzie najlepiej współgrała z produktami wychodzącymi z pod znanego logo komputerowego na całym świecie. HP ePrint co prawda będzie wymagał od nas krótkiej rejestracji, jednak nie jest ona w żaden sposób kłopotliwa.

Po zarejestrowaniu swojego użytkownika, przychodzi czas na bezpośrednie drukowanie. Oczywiście jeśli połączyliśmy się już z naszą drukarką. Warto pamiętać że HP ePrint będzie szukać oczywiście drukarek z pod własnego znaku towarowego, dlatego mając inną drukarkę, raczej nie uda się nam drukować przy pomocy aplikacji HP ePrint. Nic jednak dziwnego, jest to aplikacja dedykowana, pochodząca od producenta, który troszczy się o użytkowników swojego sprzętu.

Samsung Mobile Print

Tym samym przechodzimy do kolejnego giganta, który zadbał o swoich użytkowników, tworząc im własne, docelowe środowisko do druku za pomocą telefonu. Jak sama nazwa wskazuje, Samsung Mobile Print to aplikacja skierowana w stronę użytkowników, którzy chcą bezprzewodowo drukować przy pomocy swoich drukarek i telefonów z pod znaku Samsung. Oczywiście jeśli mamy telefon marki LG a drukarkę Samsunga, również możemy liczyć na pełne wsparcie tego drugiego sprzętu.

Jeśli więc nasze etui do telefonu i jego sprzęt jest gotowe, możemy spróbować zabawy!

Oprócz powyższej wymienionych aplikacji, do naszej dyspozycji są takie programy jak Canon PRINT Business & Canon PRINT Inkjet/SELPHY, Epson iPrint, Brother iPrint&Scan, Lexmark Mobile Print a także RICOH Smart Device Print&Scan. Każda z nich jest dedykowana do drukarek danego producenta.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 278 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-20
Wszystko sprawnie i szybko
2023-12-04
Wszystko w porządku super etui polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel