Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak czyścić telefon z koronawirusa

2020-11-22
Jak czyścić telefon z koronawirusa

Temat koronawirusa na pierwszą myśl nie kojarzy się bezpośrednią ze smartfonami. Jeśli jednak zagłębimy się w temat, przekonamy się, że oba tematy są ze sobą ściśle powiązane. Dzieje się tak, kiedy uświadomimy sobie, że jednym z najczęściej dotykanych urządzeń osobistych w ciągu każdego dnia jest właśnie nasz telefon. Daje nam to przynajmniej setkę sytuacji podczas każdego dnia, w których nasz telefon może stać się siedliskiem koronawirusa.

Myjmy ręce i telefon

W przestrzeni publicznej mówi się bardzo sporo o myciu rąk. Bardzo słusznie, ponieważ jest to podstawowa czynność, która jest niezwykle efektywna i daje nam nie tylko mentalne poczucie bezpieczeństwa, lecz realną ochronę w wypadku styczności z różnymi przestrzeniami.

Naukowcy którzy są dopuszczani do głosu alarmują jednak, że nie tylko ręce powinny być przedmiotem naszej higieny. Do tej pory nie zwracaliśmy uwagę na higienę często używanych przez nas urządzeń. Dziś jednak warto to zmienić, albowiem w dobie coraz bardziej szalejącej pandemii w naszym kraju dezynfekowanie, mycie a także wycieranie takich produktów jak smartfonie wydaje się rzeczą nie tyle oczywistą co niezwykle potrzebną.

Czyszczenie z koronawirusa

Naukowcy alarmują. Smartfony to siedlisko bakterii i wirusów!

Im szybciej sobie to uświadomimy, tym więcej zyskamy w obliczu naszego zdrowia.

Smartfon to urządzenie, które w ciągu dnia jest przez nas dotykany setki razy. Co chwila sprawdzamy coś w sieci, reagujemy na twity a także odpowiadamy na wiadomości w komunikatorach internetowych. Co więcej, kładziemy go w przestrzeniach publicznych na stołach, biurkach czy też blatach.

Jakie zarazki grożą naszemu urządzeniu? Sprawdźcie sami:

  • wirus grypy
  • bakterie E. coli
  • gronkowce
  • paciorkowce

W tym wypadku należy nadmienić, że telefon, który nie jest sterylizowany będzie siedliskiem bakterii, które możemy przynieść do naszego domu lub chodzić z nim w przestrzeni publicznej. Jako jego użytkownik nie pomoże nam ani maseczka ani przyłbica, ponieważ telefon przykładamy do ucha, przez co jest z nami w ścisłym kontakcie.

Dlatego też powinniśmy być świadomi, że zarówno nasz telefon jak i etui do telefonu powinno być przez nas nagminnie czyszczone. Nie chodzi o moment w którym panuje koronawirus lecz każdy rok, w którym korzystamy z naszego urządzenia.

Jak czyścić telefon z koronawirusa?

To bardzo proste. Wystarczy używać tych samych środków do dezynfekcji, które wykorzystujemy do rąk. Odpowiednie spsikanie go plynem lub sprayem da nam odpowiedni efekt. Odczekajmy chwilę, następnie umiejętnie przetrzyjmy telefon, mając pewność, że jest on czysty.

Pamiętajmy o tym, aby pierw wyjąc etui do telefonu i je również potraktować płynem, choć tutaj możemy zastosować różne warianty (pranie w wysokiej temperaturze, wrzucenie do wrzątku). Pamiętajmy o tym, aby przynajmniej raz dziennie (w środku lub pod koniec dnia) zadbać o poprawną dezynfekcję naszego telefonu ze wszystkich bakterii. Tylko wtedy możemy być pewni, że jest to urządzenie bezpieczne dla naszego zdrowia.

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-16
Wszystko OK.Polecam
2023-12-20
Wszystko sprawnie i szybko
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel