Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak bezpiecznie pozbyć się starego telefonu komórkowego

2020-12-22
Jak bezpiecznie pozbyć się starego telefonu komórkowego

Szybki postęp technologiczny sprawia, że częstotliwość wymian telefonów w ostatnich latach wzrasta. Kolejnym aspektem jest fakt, że telefony komórkowe coraz częściej ulegają uszkodzeniom z naszej winy. Upadki, brak ochrony ekranu a także brak opcjonalnego doposażenia telefonu potrafi sprawić, że nasz telefon jest nie do uratowania. Jak jednak zachować się w momencie, gdy nasz telefon chcemy wyrzucić? Odpowiemy na to pytanie!

Uszkodzony telefon? Wciąż można wyciągnąć z niego wiele danych

Często wydaje nam się, że uszkodzony telefon nie posłuży jako nośnik informacji, z którego można coś wydobyć. Nic jednak bardziej mylnego, albowiem najczęstszym uszkodzeniem jakiego doznają sprzęty użytkowników skupiają się na ekranie. Z kolei to sprawia, że takie elementy jak pamięć telefonu pozostają nienaruszone, dzięki czemu możemy wydobyć z naszych uszkodzonych telefonów informacje.

Usuwanie danych ze starego telefonu

Jakie dane można przywrócić z uszkodzonego telefonu?

Całkiem sporo, wliczając w to najbardziej wrażliwe dane, których nie życzylibyśmy sobie, aby były odtworzone. Zarówno telefony prywatne jak i te firmowe, kryją w sobie wiele cennych informacji, które osoba znajdująca nasz telefon może wykorzystać. W skład danych wchodzi:

  1. nasza książka telefoniczna
  2. historia połączeń
  3. wiadomości tekstowe
  4. historia związana z lokalizacją naszego urządzenia
  5. historia internetowa
  6. zdjęcia, pliki wideo
  7. wszystkie przechowywane hasła na telefonie

Jak widać lista jest całkiem pokaźna, dlatego warto, aby nasz telefon został w odpowiedni sposób zabezpieczony.

Jak bezpiecznie pozbyć się telefonu?

W tym temacie pomagają nam telefonie komórkowe, które z uwagi na środowisko nalegają, aby nasze stare lub uszkodzone telefony trafiały do nich. Telefon zwracamy oczywiście w stu procentach za darmo, mając pewność, że będzie on odpowiednio zutylizowany. Nasze dane są więc bezpieczne i mamy sto procent pewności co do tego, że nasz telefon a właściwie jego dane, zostaną wykorzystane przeciwko nam.

Kiedy telefon pozwala usunąć dane

Jeśli jednak jesteśmy w sytuacji, w której nasz telefon pozwala obsłużyć się w podstawowym stopniu, możemy zadbać o nasze dane sami. Aby przyśpieszyć cały proces, możemy telefon szybko i wygodnie „zresetować do ustawień fabrycznych”.

Metoda jest dobra, ponieważ wymaga od nas wejścia w dział „Ustawienia”, następnie w dział „Bezpieczeństwo”. W zależności od telefonu znajdziemy tam możliwość przywrócenia urządzenia do ustawień fabrycznych, co zajmie urządzeniu zaledwie kilka minut. Od tego momentu nasze dane na telefonie będą nie do przywrócenia, natomiast my sami zyskamy pewność i spokój.

Pamiętając jednak o środowisku, warto taki telefon również oddać do operatora, który zajmie się jego poprawną utylizacją. Wszakże wiadomo, że telefon wykonany jest z wielu ciężkich metali, które są bardzo trudne do rozkładu, co może mieć bardzo zły wpływ dla naszego środowiska naturalnego.

Jak widać dzięki kilku prostym i darmowym procedurom, możemy zadbać o nasz stary bądź uszkodzony telefon.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-19
Szybka i profesjonalna obsługa klienta.
2023-12-04
Wszystko w porządku super etui polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel