Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego warto kupować na stronie

2021-08-03

Kupowanie na stronach internetowych to przywilej dzisiejszych czasów. Dedykowane sklepy internetowe to nie tylko udogodnienie, lecz także pełne bezpieczeństwo zakupu. Szczególnie w momencie, gdy sklep internetowy w którym kupujemy, jest odpowiednio sprawdzony i posiada grono zadowolonych klientów. Wtedy mamy pewność, że nasz zakup będzie opatrzony specjalną uwagą obsługi sklepu, natomiast paczka z zakupionym asortymentem trafi do nas tak szybko, jak to tylko jest możliwe. Jakie są jeszcze plusy zakupu na stronie internetowej? Sprawdźmy sami!

Zdecydowanie niższa cena – najważniejszy argument podczas zakupu

Nic dziwnego, że każdy z nas sprawdza i porównuje ze sobą ceny w różnych sklepach. Robimy to, ponieważ chcemy zaoszczędzić środki, które mogą pójść na inne wydatki. Sumując wydatki na zakupy w każdym miesiącu, możemy zaoszczędzić bardzo sporo.

Dlaczego to właśnie w sklepach internetowych jest taniej? Odpowiedź jest prostsza, niż mogłoby się nam wydawać.

W porównaniu do sklepów naziemnych, sklepy internetowe wygrywają pod względem cenowym głównie z uwagi na koszty prowadzenia działalności. W wypadku sklepów naziemnych są one ogromne, ponieważ właściciel musi opłacić miesięcznie lokal, prąd, media, a także pracowników i inne, dodatkowe kwestie związane przykładowo z podatkowaniem swojej działalności. W wypadku sklepu internetowego, 80% powyższych kosztów odchodzi, skutkiem czego sklep internetowy może zaoferować nam zdecydowanie lepsze warunki finansowe podczas zakupów.

Podobnie jest z portalami aukcyjnymi i ogłoszeniowymi. Sklep internetowy ma niższe ceny niż na Ebay, Amazon, Allegro czy Ceneo z prostego względu. Każdy z powyższych serwisów pobiera sporą część od każdego zakupu. Skutkiem tego, sprzedawca traci nawet do 10% ceny produktu, co jest bardzo dużą kwotą, szczególnie przy droższym asortymencie. Kupując poprzez różnego rodzaju portale, mamy pośrednika podczas zakupu, który musi pobrać swoją prowizję.

Dlatego w końcowym zestawieniu, zakup bezpośrednio w sklepie internetowym wychodzi nam najtaniej.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-13
Polecam !
2023-11-26
Super wszystko w porządku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel