Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy warto kupować używany telefon komórkowy

2020-11-26
Czy warto kupować używany telefon komórkowy

Telefony komórkowe na przestrzeni ostatnich lat przyśpieszyły pod względem technologicznym bardzo mocno. Aktualnie urządzenia mobilne są jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu technologicznego, co za tym stoi, także i najdroższym. To z kolei przekłada się na coraz to większe ceny telefonów komórkowych, do których większość z nas się przyzwyczaja. O ile jeszcze kilka lat temu zakup telefonu komórkowego na raty wydawał się dla nas idiotycznym pomysłem, o tyle dziś jest to powszechnie stosowana metoda, która pozwoli nam skorzystać z najnowszej oferty danego producenta.

Dlatego też coraz częściej użytkownicy stawiają na zakup używanych telefonów komórkowych, które cieszą się dużym popytem na rynku „z drugiej ręki”. Dziś jednak opowiemy o tym, jakie są zalety i wady takiego zakupu. Na końcu pozostawimy Państwa z refleksją, ponieważ każdy powinien zdecydować czy zakup telefonu używanego jest akurat dla niego.

Zakup używanego telefonu komórkowego – zalety.

zalety używanego telefonu

Podstawową zaletą zakupu używanego telefonu jest jego cena. Nie ma co okłamywać się, albowiem to właśnie ona często pcha nas do wyboru, jakim jest telefon używany. Niemniej jednak jest to normalne, ponieważ wielu z nas lubi oszczędzać i robiąc to w sposób stonowany i ostrożny, jest to jak najbardziej możliwe..

Jeśli zakup telefonu komórkowego jest prowadzony na platformie takie jak Allegro, jesteśmy podczas każdego zakupu chronieni, natomiast sama platforma działa dziś o wiele odważniej i skuteczniej w razie oszustwa. Niemniej jednak należy zawsze uważać i być bardzo czujny wobec zakupu, do czego jeszcze wrócimy w dalszej części artykułu..

Oprócz wspomnianej wyżej ceny, możemy dorzucić możliwość wymian telefonów, które także są często stosowaną praktyką. Wymiany albo bezpośrednie albo z dopłatą, w zależności jakie telefony są wymieniane wśród zainteresowanych handlowców. Samych ogłoszeń o wymianę telefonu nie brakuje, dlatego jeśli chcemy przyśpieszyć proces, możemy wymienić się na telefon i do niego dopłacić lub uzyskać dopłatę do swojego modelu..

Co więcej, stan telefonów używanych w ostatnich latach bardzo się poprawił. Oczywiście możemy nadal kupić w bardzo atrakcyjnych cenach lekko uszkodzone czy ubrudzone telefony i jeśli dane pęknięcie nam nie przeszkadza, możemy korzystać z najnowszych telefonów, kupując je za połowę lub mniej, jeśli chodzi o ich nominalną cenę. Wszystko zależy od naszych potrzeb a także podejścia do telefonów. Pomimo wszystko znajdziemy także modele, które są w niskich cenach, przy czym ich stan jest idealny, albowiem telefon od początku miał pokrowiec na telefon skórzany a także folię ochronną na ekranie. Godne uwagi są także oferty, które pochodzą od ludzi, którzy wzięli telefon, jednak po kilku tygodniach lub miesiącach stwierdzili, że nie jest to model dla nich. Tu także można ugrać swoje..

Ostatnim plusem są akcesoria, które często dołączone są do oferty, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia dane oferty. Używane telefony komórkowe często sprzedawane są z całym szeregiem akcesoriów, które powiększają jego cenę. Do większości telefonów używanych dostajemy ładowarkę, kabel USB, pokrowiec na telefon skórzany czy folie na telefon (te naklejone i te, które często są nowe, nieużywane). W bardziej atrakcyjnych ofertach znajdziemy nawet ładowarki indukcyjne a także uchwyty na telefon do samochodu. Dzięki temu oferta staje się bardzo atrakcyjna i zwalnia nas z dodatkowych kosztów, jakie ponieślibyśmy podczas zakupu akcesoriów..

Zakup używanego telefonu komórkowego – wady.

wady używanego telefonu

O atrakcyjności rynku używanych telefonów wiedzą nie tylko uczciwi fani urządzeń mobilnych, lecz także i oszuści. Ci nie próżnują, także szukając atrakcyjnych ofert lub co gorsza, sami wystawiają atrakcyjne a czasem wręcz nierealne oferty, na które niestety łapie się bardzo duża ilość zainteresowanych kupnem osób.

. Dlatego też bardzo istotne jest weryfikowanie każdego ogłoszenia, które jest nam oferowane. Jeśli kupujemy telefon używany, najlepiej robić interesy z firmami, które zajmują się odnawianiem telefonów lub reperowaniem ich i wystawianiem w dobrych cenach..

Niemniej jednak najlepsze ceny uzyskujemy od osób prywatnych, które są w stanie pójść nam na rękę, aby szybko sprzedać swoje urządzenie. Tutaj niestety jest haczyk, ponieważ niesprawdzone przez nas ogłoszenie, może doprowadzić do skorzystania z oferty wirtualnej, która nie istnieje i co gorsza, codziennie oferowana jest tuzinom zainteresowanych kontrahentów..

Zakup telefonu używanego – co więc robić?

Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Zakup telefonu używanego może być dla nas nie lada okazją, jednak każde ogłoszenie powinniśmy skrupulatnie sprawdzać, aby nie nadziać się na oszustów. Tych niestety nie brakuje w sieci, czego dobrym przykładem są ogłoszenia na OLX, które pojawiają się codziennie (na szczęście są łatwe do wyłapania – konta, które powstają w tym samym miesiącu co ogłoszenie)..

Jeśli jednak dobrze sprawdzimy naszego kontrahenta i jego ogłoszenie, mamy szansę trafić na telefon komórkowy w bardzo atrakcyjnej cenie..

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Etui zgodne z opisem. Świetnie się prezentuje,wykonane z wysokiej jakości skóry.
2024-02-16
Wszystko OK.Polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel