Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy noszenie przyłbic jest obowiązkowe u osób, które mają problem z oddychaniem?

2022-11-07
Czy noszenie przyłbic jest obowiązkowe u osób, które mają problem z oddychaniem?

Z powodu pandemii koronawirusa, w miejscach publicznych obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa. W tym celu należy wykorzystać przyłbice ochronne lub maseczki wielokrotnego użytku. W wyjątkowej sytuacji można użyć elementu garderoby, np. szalika. Z nakazu zwolnione są jednak osoby cierpiące na przewlekłe problemy z oddychaniem. To może się jednak zmienić, jeśli rządzący wprowadzą nakaz stosowania przyłbic ochronnych.

Maseczki ochronne obowiązkowe nie dla wszystkich

Państwo ma duży problem z egzekwowaniem obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy ochronnej. Wszystko przez lukę, która ściąga ten obowiązek z osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości i choroby układu oddechowego. Takie osoby nie muszą zakrywać nosa i ust.

Co gorsza, nie brakuje osób, które starają się nagiąć prawo na swoją korzyść. Otóż policjanci nie mają podstawy prawnej, aby wyegzekwować okazanie zaświadczenia od lekarza. Jeżeli osoba bez maseczki postawi na swoim, ciężko ją ukarać w świetle prawa. Dlatego też, rządzący pracują nad zmianami w przepisach, które być może wprowadzą nakaz stosowania przyłbicy w przypadku osób z problemami oddechowymi.

Czy długotrwałe noszenie maseczki jest bezpieczne?

To niezwykle ważny temat poruszany przez wielu specjalistów. Wielogodzinne noszenie maseczki na pewno nie wpływa korzystnie na nasz nastrój oraz zdrowie. Wszystko za sprawą wzmożonej dawki dwutlenku węgla. W przypadku osób z dolegliwościami układu oddechowego, maseczki ochronne bawełniane mogą dodatkowo zaostrzyć objawy. Jest to podstawa, która zadecydowała o tym, aby zdjąć obostrzenia z osób chorych. Zdaniem specjalistów, bezpiecznym rozwiązaniem są przyłbice ochronne, które w znacznie mniejszym stopniu ograniczają swobodę oddychania.

Jakie zalety powiadają przyłbice ochronne?

Większy odstęp przyłbicy od ust lub nosa sprawia, że swoboda oddychania nie jest tak ograniczona, jak w przypadku maseczki. Ponadto, przyłbice chronią również nasze oczy, które również są narażone na atak drobnoustrojów. Polska produkcja przyłbic stoi na bardzo wysokim poziomie. Dostępność produktów jest bardzo duża, a co więcej, pojawiają się także bardzo wygodne przyłbice w formie nakrycia głowy. Nie dziwi zatem fakt, że rządzący zastanawiają się nad wdrożeniem obostrzeń, które dotkną osoby z przewlekłymi chorobami układu oddechowego.

Czy przyłbice ochronne będą obowiązkowe?

Na ten moment, nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje w miejscach publicznych osoby zdrowe. Możemy wykorzystać maseczki ochronne bawełniane, specjalne chusty, a także przyłbice. Być może już niebawem w życie wejdą obostrzenia, które sprawią, że osoby z przewlekłymi dolegliwościami układu oddechowego będą miały obowiązek stosować przyłbice ochronne. Zdaniem ekspertów, są one dużo bezpieczniejsze i mniej szkodliwe od maseczek. Warto zwrócić uwagę na fakt, że polska produkcja przyłbic zapewnia nieograniczony dostęp do tych produktów, dzięki czemu, nie można byłoby się tłumaczyć tym, że w aptece ciężko znaleźć przyłbice ochronne.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-13
Polecam !
2023-12-04
Wszystko w porządku super etui polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel