Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czemu telefon się grzeje? Sprawdzamy!

2020-08-11
Czemu telefon się grzeje? Sprawdzamy!

Wydzielanie ciepła przez telefon nie jest niczym nowym. Z pewnością na przestrzeni ostatnich lat spotkaliśmy się z takim zjawiskiem mniej lub bardziej. Jedne modele telefonów nagrzewają się minimalnie nawet podczas wzmożonej pracy, natomiast inne robią dużą furorę pod względem ciepła. Skąd jednak bierze się syndrom ciepłego a nawet gorącego telefonu?

Najprościej rzecz ujmując, telefon jako urządzenie elektryczne, wydziela fale ciepła, które odczuwamy w różnych sytuacjach. Oczywiście owym falom ciepła towarzyszy bateria, która poprzez wzmożone wykorzystywanie daje o sobie znać właśnie poprzez nagrzewanie się. Jedne baterie są bardziej odporne na owe nagrzewanie, natomiast inne są bardzo podatne a nawet wymagają odpowiedniej wymiany, ponieważ w niektórych warunkach mogą doprowadzić do spalenia całej jednostki telefonu komórkowego.

Czy obudowa telefonu ma wpływ na nagrzewanie się telefonu?

Naturalnie tak. Wiadomym bowiem jest, że zastosowanie metalowych elementów obudowy przynosiło w przeszłości oczekiwane skutki. Jednak nie zawsze jest to dobry wybór, ponieważ tak zbudowany telefon musi kosztować więcej, co nie zawsze przekładało się na odpowiednie zainteresowanie danym modelem, który pomimo dobrego wykonania, nie generował odpowiedniej sprzedaży.

gorący telefon

Czy przegrzewanie wpływa na elementy naszego telefonu?

Niestety tak. Musimy zdawać sobie sprawę, że części podatne na przegranie w naszym telefonie, mogą w dalszej przyszłości przynieść nieoczekiwane skutki. Mowa tutaj o złym działaniu lub zaprzestaniu funkcjonowania w całości. Wszystko zależne jest od tego, jak telefon się nagrzewa i jakie części są podatne na nagrzanie się. Jeśli mówimy przykładowo o procesorze, który jak wiadomo nie lubi pracować w dużych temperaturach, całość może wpłynąć na wydajność naszego telefony w kolejnych miesiącach lub latach.

Prawdę mówiąc żaden element telefonu nie lubi zbyt wysokich temperatur, natomiast mocno nagrzana bateria może sprawdzić nam różne psikusy, łącznie z uziemieniem telefonu na stałe.

Jak możemy uchronić swój telefon przed przegraniem

Dobrym sposobem na zadbanie o nasz telefon jest porządny pokrowiec na telefon, który będzie chronić nasz telefon w okresie letnim. Jak wiadomo okres letni jest najbardziej groźny dla wszystkich telefonów, ponieważ właśnie podczas wysokich temperatur na dworze, nasze telefony są narażone na wszelkiego rodzaju bolączki, łącznie z uszkodzeniem.

Na szczęście nowoczesne telefony podczas dużych temperatur same doprowadzają do wyłączenia się, o czym użytkownik jest informowany. Jeśli jednak nasz telefon służy za nawigację lub po prostu jest wystawiony na czynniki zewnętrzne w postaci słońca, zadbajmy o etui do telefonu, które zabezpieczy go przed bezpośrednim dostępem do słońca.

Nowoczesne etui do smartfonów potrafią bardzo dobrze zabezpieczać wszystkie modele telefonów, przez co zyskujemy pewność podczas codziennych wyjść w słońcu. Jeśli więc i my będziemy chcieli zadbać o telefon, mamy bardzo dobry sposób na okres letni, który jest szczególnie groźny dla naszych telefonów.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-13
Piekne etui, piękny odcień czerwieni, wytłoczka według własnych wyborów. Jestem zachwycona. Kontakt e - mailowy od początku zamówienia po realizację na najwyższym poziomie. Dostawa ekspresowa. To mój trzeci zakup i na pewno nie ostatni. Polecam.
2023-12-04
Wszystko w porządku super etui polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel