Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czemu telefon nie widzi karty SIM? Sprawdźmy!

2020-08-26
Czemu telefon nie widzi karty SIM? Sprawdźmy!

Karta SIM jest niezbędnym elementem telefonu. Zaczynając na starych modelach telefonów, kończąc na najnowszych smartfonach. Bez karty SIM nasz telefon ma bardzo ograniczone pole manewru, nawet jeśli nie chcemy z niego akurat dzwonić w danym momencie. Dlatego też sprawdzamy, co zrobić w momencie, kiedy nasza karta SIM odmówiła współpracy będąc w telefonie.

Czemu telefon nie widzi karty SIM? Sprawdźmy!

Reset telefonu – pierwszy element pomocy

Zaczynając szukać rozwiązań, warto zacząć od najbardziej prostych pomysłów. Za taki możemy uznać moment, kiedy to wykonamy reset naszego telefonu. Zdejmujemy pokrowiec na telefon lub etui do smartfonów i wciskamy konkretne klawisze, które wyłączą nasz telefon. Jeśli mamy możliwość wyjęcia baterii, wyjmijmy ją i pozostawmy na 10 sekund na biurku lub stole. Potem włóżmy ją i sprawdźmy czy karta SIM jest już widoczna.

Sprawdzenie ustawień w telefonie – drugi element pomocy

Jeśli to nie zadziała, możemy po prostu wyłączyć naszą kartę SIM w telefonie i ponownie włączyć. W Zależności od marki i modelu telefonu, musimy wejść w jego ustawienia, następnie ustawienia sieci i dokonać wyłączenia naszej karty SIM z poziomu telefonu. Jeśli nasza karta SIM dalej nie reaguje, może okazać się, że jest po prostu uszkodzona.

Sprawdzenie samej karty SIM – krok trzeci

Ostatnim krokiem na jaki może pozwolić sobie użytkownik jest sprawdzenie samej karty SIM. Zdejmujemy etui do telefonów a potem wyjmujemy naszą kartę SIM. Leciutko nasączony wacik alkoholem w dowolnej postaci, przecieramy go, następnie dajemy mu czas na osuszenie się. Następnie wkładamy naszą kartę SIM i sprawdzamy jej reakcję.

Jeśli powyższe punkty nie przynoszą oczekiwanych skutków, wtedy najbardziej rozsądnym pomysłem będzie po prostu udanie się do punktu naszego operatora a także zgłoszenie problemu z naszą kartą. Czasem bywa tak, że z bliżej nieokreślonych powodów karta SIM po prostu odmawia posłuszeństwa i trzeba wymienić ją na nową (szczególnie gdy jesteśmy w jej posiadaniu od dobrych kilku lat).

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Etui zgodne z opisem. Świetnie się prezentuje,wykonane z wysokiej jakości skóry.
2024-02-16
Wszystko OK.Polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel