Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szkło dedykowane, czy uniwersalne

2021-08-23
Szkło dedykowane, czy uniwersalne

Wybór szkła hartowanego dla osoby nie znającej dokładnie tematu może być problematyczny. W zalewie ofert często nie wiemy, czy wybrać szkło dedykowane, czy uniwersalne. Ten artykuł pozwoli jednak zrozumieć różnicę między oboma produktami i wybrać rozwiązanie, dzięki któremu będziemy w pełni zadowoleni. Zapraszamy!

Szkło hartowane uniwersalne – co daje nam taki produkt?

W sieci coraz mniej jest uniwersalnych szkieł hartowanych. Niemniej jednak zdarza się nam trafić na tego typu oferty i zastanawiać nad zakupem takiego produktu. Głównym czynnikiem zakupu uniwersalnego szkła hartowanego jest jego bardzo niska cena. Skutkiem tego, jeśli chcemy maksymalnie zaoszczędzić, jest to propozycja skierowana w naszą stronę.

Czy jednak taki zakup będzie udany? W większości wypadków niestety nie, ponieważ uniwersalne szkło hartowane oznacza uniwersalny rozmiar, który w większości wypadków nie będzie pasować do naszego smartfona. Oczywiście warto jest to zawczasu sprawdzić, albowiem jeśli producent szkła podaje przykładowo wymiar w calach na poziomie 5 cala, a nasz smartfon posiada dokładnie 5 cali, wtedy jak najbardziej taki zakup będzie udany i będzie pasował do naszego smartfona. Jeśli jednak nasze urządzenie ma mniej niż 5 cali bądź więcej, wtedy efekt będzie mizerny i w jednym wypadku nie założymy szkła hartowanego, które będzie odpadać ze względu na duży wymiar, natomiast w drugim wypadku, podczas upadku nasz ekran prawdopodobnie uszkodzi się, ponieważ szkło nie będzie obejmować w pełni struktury ekranu telefonu.

szkło na wyświetlaczu

Szkło hartowane dedykowane – dlaczego warto na nie postawić?

Biorąc pod uwagę niskie ceny szkła hartowanego dedykowanego, jak najbardziej warto iść w stronę takich produktów. Wybierając produkt dedykowany do naszego modelu uzyskujemy pewność tego, że w pełni zabezpieczy nam nasz ekran. Co więcej, szkła hartowane dedykowane pochodzą od pewniejszych i często markowych firm, których jakość szkła nie pozostawia żadnych wątpliwości. Na ogół przekonujemy się o tym już podczas upadku, kiedy szkło hartowane dedykowane ratuje nasz ekran.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Wszystko w jak najlepszym porządku.obsluga telefoniczna bardzo dobra.
2023-12-20
Wszystko sprawnie i szybko
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel