Ponadczasowy klasyk – portfel skórzany męski w 3 kolorach

2022-08-01
Ponadczasowy klasyk – portfel skórzany męski w 3 kolorach

Wygląd i stylistyka portfeli zmieniały się na przestrzeni lat. Jeszcze całkiem niedawno prym wiodły duże i „wypchane” portfele, które sugerowały zamożność właściciela. Jednak dziś, gdy gotówka powoli odchodzi do lamusa, prym wiodą cienkie i poręczne portfele, które nie zajmują wiele miejsca w kieszeni. Dlatego też, wybierając portfel męski skórzany warto postawić na nowoczesne wzornictwo oraz rozwiązania wygodne dla współczesnych mężczyzn.

Współczesny portfel męski – poręczność i kompaktowy rozmiar

Dawniej portfele po prostu musiały być pojemne. Nosiliśmy w nich banknoty, bilon, czeki, karty lojalnościowe, karty płatnicze, dokumenty i wiele innych rzeczy. W dobie cyfryzacji nasze portfele mocno wyszczuplały. Dokumenty w większości przypadków można posiadać w wersji elektronicznej w swoim smartfonie. Karty lojalnościowe również wgrywamy do aplikacji. Gotówka i bilon? W dobie współczesnych metod płatności tradycyjne pieniądze przechodzą do lamusa. W związku z tym, portfel męski skórzany przeszedł metamorfozę i jest obecnie dużo mniejszy.

Popularnością cieszą się poręczne i cienkie portfele, które mają kilka przegródek na karty, przegródkę na banknoty oraz ewentualnie niewielką kieszonkę na bilon. I to wszystko. Taki portfel nie wypycha kieszeni i można go schować praktycznie wszędzie. Nie dziwi zatem fakt, że producenci idą z duchem czasu, oferując swoim klientom portfele cechujące się kompaktowym rozmiarem.

Skóra naturalna w portfelach Surazo

Ponadczasowa kolorystyka w portfelach męskich

O ile portfele kobiece mogą mienić się szeroką gamą kolorów, o tyle moda męska stawia raczej na sprawdzone i ponadczasowe rozwiązania. W związku z tym, portfel męski skórzany można kupić w trzech najpopularniejszych kolorach, takich jak: czarny, karmelowy oraz brązowy. Co więcej, styliści często doradzają komplety, w których elementy galanteryjne są spójne kolorystycznie. Jeśli zatem przeważnie nosisz czarny pasek, wybierzesz czarny portfel. Jeśli natomiast cenisz sobie brązowe elementy skórzane, wówczas możesz postawić na portfel karmelowy lub brązowy.

Czym charakteryzują się współczesne portfele męskie?

Era dużych i „wypchanych” portfeli dobiegła końca. Współczesna moda męska stawia na niewielkie portfele typu slim, stworzone z myślą o przechowywaniu kart płatniczych. Niemniej jednak, tradycjonaliści wciąż mogą wybrać portfel męski skórzany, który posiada zakładkę na banknoty oraz niewielką zamykaną kieszonkę na bilon. Zaletą takiego portfela jest poręczność. Nie wypycha on naszej kieszeni, co jest szczególnie ważne w przypadku strojów formalnych, gdzie każde wybrzuszenie wygląda po prostu nieestetycznie. Mężczyźni często noszący marynarki lub płaszcze będą zachwyceni tym, jak poręczny portfel idealnie pasuje do wewnętrznej kieszeni.

Chociaż na przestrzeni lat portfel mocno wyszczuplał, moda wciąż stawia na te same, ponadczasowe kolory. Portfel męski skórzany można kupić w wariancie: brązowym, karmelowym oraz czarnym. Wybierając portfel dla siebie warto zwrócić uwagę na liczbę kieszonek, a także rodzaj wykończenia. Biorąc pod uwagę, że współczesne portfele są projektowane z myślą o przechowaniu głównie kart płatniczych, ważnym atutem może być warstwa RFID, która zapewnia dodatkową ochronę i zapobiega wymuszonym płatnościom zbliżeniowym bez naszej wiedzy.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 276 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-04
Wszystko w porządku super etui polecam
2023-11-26
Super wszystko w porządku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel