Po czym poznać prawdziwą skórę?

2023-01-02
Po czym poznać prawdziwą skórę?

Jeszcze kilka lat temu produkty skórzane mogliśmy poznać po cenie. Jednak z biegiem czasu wszystko się zmieniło i choć ceny akcesoriów i torebek nadal bywają wysokie, to większość z nich nie ma nic wspólnego ze skórą naturalną, lecz ze skórą ekologiczną. Jak nie dać się oszukać? Po czym poznamy prawdziwą skórę? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które mogą ułatwić zadanie!

Zapach

Skórę naturalną możemy poznać po charakterystycznym zapachu, którego nie odnajdziemy w przypadku materiałów syntetycznych. Czasami jest on bardzo intensywny, w innych przypadkach mniej, ale jest.

Faktura

Jeśli będziemy mieli trudności z rozpoznaniem materiału, to zawsze możemy sprawdzić fakturę. Skóra naturalna nie jest idealna. Na jej powierzchni widoczne są niejednolicie rozłożone pory oraz marszczenia. To jednak nie wszystko, skóra naturalna jest również ciepła i przyjemna w dotyku, ale nieco twardsza i grubsza od wersji ekologicznej.

Oznaczenie

Warto również pamiętać, że produkty skórzane mają oznaczenie w formie napisu„real leather”, lub „100% leather”, ale również w postaci kawałka skóry w kształcie charakterystycznego symbolu, który często załączany jest do produktów.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 276 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-13
Polecam !
2023-12-20
Wszystko sprawnie i szybko
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel