Oneplus Nord N10 5g - telefon z średniej półki z dobrym aparatem

2021-01-07
Oneplus Nord N10 5g - telefon z średniej półki z dobrym aparatem

Marka OnePlus nie zwalnia. Jeszcze pod koniec 2020 roku postanowiła nam zaprezentować nowy smartphone, który został umieszczony w średniej półce cenowe. Pomimo tego, telefon wyróżnia się kilkoma elementami na tle innych średniaków. Dodatkowo jest to nowy model, który odstosowany jest do technologii 5G, co już stawia go w lepszym świetle niż inne telefony ze średniej półki. Jak wiadomo, zaledwie garstka telefonów z niższymi cenami jest oparta na technologii 5G.

Pomimo faktu wsadzenia tego modelu na średnią półkę, telefon wyróżnia się właściwie w każdym aspekcie na tle telefonów, które były wydane w tym segmencie rok temu. Tak więc niech nie zwiedzie nas określenie typowego średniaka, ponieważ One Plus Nord N10 będzie wyróżniał się aparatem dobrej jakości. Już ten fakt powinien nas zainteresować tym, aby sprawdzić jego dokładną specyfikację. Zapraszamy!

OnePlus Nord N10 5G – specyfikacja techniczna

Telefony ze średniej półki cenowej kojarzą się nam głównie z mniejszą wydajnością głównych podzespołów bazowych. Faktycznie, jeszcze kilka lat temu musieliśmy borykać się ze zdecydowanie mniejszą wydajnością sprzętów na tle tzw. „flagowców”. Dziś jednak granica wydaje się zacierać coraz bardziej a telefony ze średniej półki są coraz bardziej wydajne na starcie.

Dobrym potwierdzeniem powyższych słów jest właśnie model One Plus Nord N10 5G. Dostępny na pokładzie procesor Qualcomm Snapdragon 690, mający 8 rdzeni o taktowaniu 2.00 Ghz pozwoli nam uzyskać odpowiednią wydajność telefonu podczas codziennego użytkowania. Co więcej, telefon jest wyposażony aż w 6 GB pamięci RAM, co daje nam dość ciekawy wynik wydajności w połączeniu z dobrym modelem procesora.

Nie gorzej jest pod względem pamięci wbudowanej, której jest także pod dostatkiem. Do naszej dyspozycji jest 128GB pamięci własnej, którą możemy wykorzystać na nasze zdjęcia, filmy czy też muzykę.

Dostępna bateria na poziomie 4300 mAh pozwoli nam cieszyć się wszystkimi funkcjami telefonu przez około 24 godziny. W wypadku oszczędnego użytkowania ten czas powinien zwiększyć się nawet do 48 godzin. Można więc rzec, że zastosowana bateria także spełnia swoje wymagania jak na dzisiejsze czasy.

OnePlus Nord N10 5G – aparat, który ma spełnić nasze wymagania

Pomimo iż zastosowany aparat w One Plus Nord N10 5G nie został umieszczony w górnym zestawieniu rankingów aparatów komórkowych, nadal mówimy o dość solidnym aparacie, który powinien spełnić potrzeby większości z nas.

Również parametry nie zawodzą, ponieważ do naszej dyspozycji jest główny aparat o rozdzielczości aż 64 Mpx, co daje mu sporą przewagę nad konkurencja. Aparat nagrywa także filmy w rozdzielczości 3840x2160, co jest bardzo dobrym wynikiem i daje nam możliwość nagrywania w bardzo dużej rozdzielczości.

Dodatkowe funkcje zaimplementowane w głównym aparacie to dostęp do AF, EIS, f/1.79.

Drugi aparat: Kolejnym aparatem, który ma robić na nas piorunujące wrażenie, jest aparat szerokokątny. Tutaj mówimy o matrycy zaledwie sięgającej 8 Mpx, natomiast posiada ona bardzo dobry kąt widzenia, który sięga aż 119 stopni. Dodatkowo aparat został wyposażony w FF, f/2.25.

Trzeci aparat: Specjalnie przygotowany aparat do zdjęć makro z pewnością ucieszy tych, którzy chcą wykonywać ładne i szczegółowe zdjęcia z bliska. Dedykowana matryca 2 Mpx do zdjęć makro a także FF, f/2.4 pozwoli nam wykonać idealne zdjęcia z bliskiej odległości.

Czwarty aparat: Ostatni aparat to także wersja z matrycą 2 Mpx, która posiada idealne parametry jak powyżej (czyli dodatkowo FF, f/2.4).

Jak widać zastosowane aparaty w OnePlus Nord N10 5G dają nam właściwie wszystko co najlepsze z dzisiejszych flagowców. Dzięki temu zdjęcia wykonane za dnia a także w oświetleniu wypadają nienagannie. Trochę gorzej jest w momencie, gdy zdjęcia robimy w momencie, gdy jest ciemno na dworze.

OnePlus Nord N10 5G – krótkie podsumowanie

Jak widać OnePlus Nord N10 5G to telefon, który spełni oczekiwania osób, chcących cieszyć się wydajnym sprzętem z dobrym aparatem. Telefon w zupełności wystarczy wszystkim tym, którzy używają go do pracy bądź codziennego korzystania z Internetu a także z aparatu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 278 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-13
Polecam !
2023-11-26
Super wszystko w porządku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel