Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Koronawirus - jak zabezpieczyć osoby starsze?

2020-04-07

Choć koronawirus nadal powoduje wiele pytań i wątpliwości, to zdążyliśmy już się o nim czegoś dowiedzieć. Na podstawie obserwacji fachowcy ustaliliśmy, że istnieje grupa osób, która jest szczególnie narażona na poważny przebieg koronawirusa.

 

Do tej grupy niestety należą osoby starsze, a więc często nasi rodzice i dziadkowie. Dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i większej uwagi względem seniorów. Jak zabezpieczyć osoby starsze? Jak pomóc im przetrwać ten trudny czas? Podpowiadamy!

 

Ograniczmy wychodzenie osób starszych do sklepów, aptek i urzędów

 

Przede wszystkim należy pomyśleć o tym, jak pomóc swoich rodzicom lub dziadkom w codziennych obowiązkach. Większość z nich zdążyła się przyzwyczaić do samodzielnego robienia zakupów, czy załatwiania spraw, dlatego nie mają w nawyku prosić kogoś z rodziny o wyręczenie ich w tym.

 

Jeśli zależy nam na zdrowiu osób starszych, to warto wyjść z inicjatywą i wspomnieć, że wszystkie zakupy w sklepach, czy aptekach przejmiemy na siebie. Co więcej, w dobie powszechnego dostępu do siec nie będzie trudności z załatwieniem większości spraw, a zakupy, czy leki mogą zostać dostarczone bezpośrednio do domu.

 

Wyposażmy osoby starsze w maseczki

 

Jeśli starsze osoby nie chcą rezygnować z samodzielności, to warto wyposażyć je w najlepszej jakości maseczki. Dzięki temu w czasie kontaktu z innymi osobami zapewnimy im jak najlepsze zabezpieczenie.

 

Z tym nie powinno być żadnych trudności, ponieważ do dyspozycji mamy wiele różnego typu maseczki. Zarówno maseczka wielorazowa, jak i maseczka jednorazowa, czy mini przyłbica sprawi, że seniorzy bliscy naszemu sercu zostaną odpowiedni zabezpieczeni. Aby jednak tak się stało, warto powtarzać im również o regularnym praniu maseczek wielorazowych.

 

Zachęcamy do spacerów w mało ruchliwych miejscach

 

Pandemia nie zniknie z dnia na dzień, więc nie da się całkowicie odciąć seniorów od świata zewnętrznego. Co więcej, jest to dla nich nawet niewskazane, ponieważ każdemu z nas przyda się ruch i świeże powietrze. Dlatego, jeśli maseczka bawełniana stanie się nierozłącznym atrybutem naszych seniorów, to możemy zachęcać ich do spacerów w mało ruchliwych miejscach.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami ich zabrali w spokojne miejsce, zwłaszcza jeśli dysponujemy samochodem, bo poruszanie się komunikacją miejską również nie jest wskazane.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-16
Wszystko OK.Polecam
2023-11-26
Super wszystko w porządku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel