Darmowa dostawa od 200,00 PLN
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie ograniczenia są w żółtych a jakie w czerwonych strefach?

2021-11-18

Dotychczas w naszym kraju obowiązywały trzy strefy – zielona, żółta oraz czerwona. O ile strefa zielona była wolna od dodatkowych zasad bezpieczeństwa, tak kwalifikacja do strefy żółtej i czerwonej wiąże się z wieloma obostrzeniami. Jakie dokładnie ograniczenia obowiązują w strefie żółtej oraz w strefie czerwonej? Tego dowiesz się z naszego tekstu!

 

Ograniczenia w strefach żółtych

 

Obecność w strefie żółtej wiąże się z wieloma ograniczeniami. Nadal można organizować kongresy i targi, imprezy sportowe, czy imprezy kulturalne, ale tylko wtedy, gdy zostanie ograniczona liczba publiczności. Co więcej, w przypadku, gdy poszczególne wydarzenia odbywają się w pomieszczeniach zamkniętych, może być konieczne zakrywanie ust i nosa. Z tym jednak nie powinno być większych trudności, ponieważ każdy z nas zdążył się wyposażyć w maseczki wielorazowe, czy inne tego typu produkty. Istotne zmiany można również zauważyć w wielu innych miejscach, w tym np. na basenach, w aquaparkach, kinach, siłowniach, czy w klubach fitness. Tutaj również zostały wprowadzone ograniczenia pod względem limitu osób, a czasami nawet istnieje konieczność zasłaniania ust i nosa.

 

W strefach żółtych również w przestrzeni publicznej trzeba zakrywać usta i nos. Do tego celu możemy wykorzystać dowolne rozwiązanie, w tym np. mini przyłbice. Co ważne, w strefach żółtych można poruszać się maseczek tylko wtedy, gdy przebywamy na terenie parków, lasów, czy innych tego typu miejsc, ale tylko wtedy gdy mamy możliwość zachowania odpowiedniej odległości.

 

Ograniczenia w strefach czerwonych

 

Kwalifikacja do czerwonych stref oznacza jeszcze więcej ograniczeń. Jakie dokładnie obostrzenia obowiązują w czerwonych strefach? Przede wszystkim nałożono zakaz organizowania kongresów oraz targów, niezależnie od tego, czy mają one się odbyć w przestrzeni zamkniętej, czy też otwartej. Nie można organizować także wydarzeń sportowych z udziałem publiczności na stadionach, boiskach, torach wyścigowych, basenach, czy siłowniach. W czerwonych strefach nie można organizować żadnych wydarzeń kulturalnych (wymóg ten dotyczy jednakowo otwartych obiektów sportowych, jak i tych zamkniętych).

 

Co więcej, obostrzenia dotkną także właścicieli restauracji. Jak wskazują zasady strefy czerwonej, obowiązuje konieczność zachowania dystansu pomiędzy klientami – jedna osoba na 4 mkw. Dodatkowo klienci muszą zakrywać nos i usta od momentu wejścia do lokalu do czasu, aż zajmą miejsc przy stoliku. Do tego celu mogą wykorzystać maseczki wielorazowe, maseczki jednorazowe, przyłbice, czy nawet chustkę. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obowiązek zasłaniania ust i nosa przez cały czas obowiązuje również w przypadku obsługi. Zmieniają się również godziny funkcjonowania poszczególnych lokali, co oznacza, że obecnie restauracje będą pracowały od godziny 6 do 22.

 

Ograniczenia nie ominęły także basenów, aquaparków, siłowni, kin, czy kościołów. W tych miejscach obowiązują ograniczenia w liczbie odwiedzających. W przypadku siłowni i klubów fitness obowiązuje ograniczenie do 1 osoby na 10 mkw. W kinach również obowiązuje ograniczenie do 25 procent publiczności z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Do tego celu możemy wykorzystać mini przyłbice, maseczki wielorazowe, czy nawet maseczki jednorazowe.

 

Istotne jest również to, że zasłaniać nos i usta trzeba wszędzie w przestrzeni publicznej. Podczas zakupów dodatkowo nałożony jest nakaz noszenia rękawiczek jednorazowych lub dezynfekowania rąk.

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 280 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-17
Profesjonalizm na każdym etapie zakupów
2024-01-13
Piekne etui, piękny odcień czerwieni, wytłoczka według własnych wyborów. Jestem zachwycona. Kontakt e - mailowy od początku zamówienia po realizację na najwyższym poziomie. Dostawa ekspresowa. To mój trzeci zakup i na pewno nie ostatni. Polecam.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel