Jak zabezpieczyć się przed wirusami?

2022-04-14

Ostatnie miesiące pokazały, że wirusy stanowią dla nas bardzo poważne zagrożenie. Jak się przed nimi bronić? Jak zabezpieczyć się przed wirusami? Poniżej podsuwamy kilka pomysłów!

 

Nośmy maseczki

 

W dobie pandemii naszym nierozłącznym atrybutem powinna być maseczka. Jednak nie mówi o jej noszeniu w kieszeni, czy też na brodzie, lecz o noszeniu maseczki, która zasłania dokładnie usta i nos. Co więcej, istotne znaczenie ma również to, jak będziemy obchodzili się ze swoimi maseczkami. Jednorazowe maseczki nadają się do założenia tylko jeden raz i nie powinniśmy z nich korzystać, gdy robią się wilgotne. Wtedy należy wymienić maseczkę na nową.

 

Nie inaczej jest w przypadku maseczek wielorazowych, które natychmiast po zawilgoceniu należy wymieniać. Jeśli nie czujemy się komfortowo w maseczkach, to zawsze pozostaje nam mini przyłbica. Wystarczy sięgnąć po jakościowy produkt, a zapewnimy sobie większą swobodę przy oddychaniu i już zawilgocona maseczka nie będzie stanowiła problemu.

 

Zachowajmy dystans społeczny

 

Na tym jednak nie koniec, bo nawet wysokiej jakości maseczka nie zapewni nam ochrony, jeśli nie zachowany dystansu społecznego. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami powinniśmy zachować 2 m odległości od innych osób w miejscach publicznych z uwzględnieniem tego, że maseczka wielorazowa wciąż zasłania dokładnie nasze usta i nos. Warto również ograniczyć kontakty ze znajomymi i rodziną. Choć nie jest to łatwe, to dla wspólnego dobra lepiej podjąć takie kroki.

 

Często myjmy ręce

 

Większość wirusów, w tym również koronawirusa jest w stanie osiąść na naszej skórze, ubraniu, czy innych powierzchniach. Najczęściej patogeny przenosimy rękoma, dlatego zaleca się ich częste mycie rąk. Wystarczy ciepła woda z mydłem i 30-sekundowe mycie rąk, a już możemy pozbyć się zagrożenia.

 

Wprowadźmy aktywność fizyczną do swojej codzienności

 

Nie od dziś powtarza się, że sport to zdrowie i nic w tym stwierdzeniu się nie zmieniło. Sport w odpowiedniej ilości jest w stanie dobroczynnie wpłynąć na naszą odporność. Dlatego nie rezygnujmy z niej pomimo zagrożenia ze strony wirusów. Pół godzinna aktywność fizyczna dziennie wystarczy, aby skutecznie zabezpieczyć się przed wirusami.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 276 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-13
Polecam !
2023-12-04
Wszystko w porządku super etui polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel