Jak zabezpieczyć ekran swojego smartphona? Rodzaje i metody ochrony wyświetlacza

2020-10-13
Jak zabezpieczyć ekran swojego smartphona? Rodzaje i metody ochrony wyświetlacza

Zakup nowego telefonu wiąże się z odpowiedzialnością, jaką bierzemy za jego użytkowanie. Jeśli podchodzimy do tematu z odpowiednią dozą odpowiedzialności, jednym z pierwszych elementów ochronnych w naszym telefonie powinien być wybór odpowiednich metod ochronnych dla naszego ekranu.

Telefony w dzisiejszych czasach kosztują krocie, dlatego ochrona ekranu a także obudowy samego telefonu to właściwie podstawowe elementy, o które zabiega każdy z nas. Często jeszcze przed zakupem samego telefonu, zamawiamy niezbędne akcesoria, dzięki którym będziemy mogli zabezpieczyć nasz telefon przed upadkiem bądź zdarzeniami losowymi, które jak wiadomo nie omijają szczególnie telefonów komórkowych.

Metody zabezpieczania telefonów – które z nich są najlepsze?

Zanim przejdziemy do najważniejszej części jaką jest bez wątpienia ekran, warto wspomnieć o samej obudowie telefonu. Jej zabezpieczenie jest bardzo istotne, ponieważ uderzenie obudowy o każdą, twardą powierzchnię zakończyć może żywotność naszego telefonu.

Na całe szczęście możemy dziś tanio zakupić futerał na telefon, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo. Futerały dostępne są w przeróżnych opcjach, w tym także i materiałach dominujących.

Jeśli jednak futerał na telefon nie jest odpowiedzią na nasze potrzeby, zawsze możemy sięgnąć także po pokrowiec do telefonu. Jest to alternatywa dla futerału, która pozwoli nam jeszcze lepiej zabezpieczyć nasz telefon w trakcie upadku przykładowo z większej wysokości lub gdy nasz telefon leci przykładowo na beton lub posadzkę. Cenowo nie odczujemy większej różnicy, ponieważ zarówno futerały jak i pokrowce znajdziemy w bardzo atrakcyjnej cenie.

zabezpieczenie wyświetlacza

Folie ochronne – najbardziej prosta forma ochrony ekranu

Dzisiejsze folie ochronne zapewniają nam pewną dozę bezpieczeństwa. Oczywiście jest ona ograniczona, jednakże w połączeniu z technologiami typu Gorilla Glass mogą nam zapewnić prowizoryczne bezpieczeństwo nawet podczas upadku.

Folie ochronne są także najtańsza formą zabezpieczenia naszego ekranu. Mowa tutaj oczywiście o zabezpieczeniu go w taki sposób, aby po ewentualnym upadku nasz ekran nadal działał i reagował na ruch.

Warto jednak pamiętać, że gdy nasz telefon nie posiada zabezpieczenia fabrycznego w postaci Gorilla Glass, folia ochronna nie uchroni nas od tego, aby zabezpieczyć nasz ekran. Po upadku może on się rozlać lub po prostu przestać reagować na dotyk.

Szkła hartowane – opcja godna polecenia

Jeśli jednak szukamy bardzo dobrej alternatywy, która jest godna polecenia, będzie nią szkło hartowane. Jest to rozwiązanie bardzo dobre, ponieważ szkło hartowane idealnie sprawdza się podczas nawet bolesnych upadków smartfonów. W połączeniu z futerałem lub pokrowcem na telefon, jest to właściwie odpowiednia zbroja dla telefonu, która uchroni go przed większością wypadków, wstrząsów czy też upadków.

Jeśli nasz telefon chcemy mieć na dłużej, warto zainwestować w kilka folii ochronnych, aby móc je wymieniać w momencie, kiedy te się zużyją.

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 277 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-13
Polecam !
2023-09-11
ok
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel