Jak sprzedać telefon, który był nietrafionym prezentem na święta

2020-12-31
Jak sprzedać telefon, który był nietrafionym prezentem na święta

Szeroki wybór telefonów na rynku używanym daje nam bardzo duże pole do popisu. Dzięki temu użytkownicy coraz częściej decydują się nie tylko na zakup, lecz także sprzedaż używanych telefonów. Jeśli nasz telefon okazał się nietrafionym prezentem i marzymy o innym modelu, możemy łatwo go sprzedać. Dziś opowiemy nieco więcej na temat sprzedaży telefonów i rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed sprzedażą naszego nietrafionego telefonu.

Zacznijmy od początku – stan telefonu

Dużą kwestię związaną z tym, ile dostaniemy za nasz telefon, jest jego stan. Jeśli telefon dostaliśmy, lecz od razu wiedzieliśmy, że „to nie jest to”, warto zachować telefon jako nieodpakowany. Dzięki temu, będziemy mogli nasze urządzenie opisać jako stan idealny bądź jako tzw. „igłę”. Oznacza to, że telefon jest praktycznie nowy, przez co dostaniemy za niego zdecydowanie większą kwotę, niż za telefon używany.

Kiedy jednak z telefonu korzystaliśmy…

Oczywiście jeśli już korzystaliśmy z naszego nietrafionego prezentu, możemy jeszcze nadal liczyć na bardzo sporą kwotę za nasz model. Wpływa na to jednak stan telefonu, który najlepiej, aby był jak najlepszy. Jeśli jednak telefon odpakowaliśmy i sprawdziliśmy jedynie jego możliwości, warto opisać to w naszym ogłoszeniu. Dzięki temu cena naszego telefonu będzie także atrakcyjna i pozwoli nam zrealizować zakup innego modelu, którym jesteśmy docelowo zainteresowani.

Dbajmy o powierzchnię ekranu, ponieważ ona ma największe znaczenie dla osób, które kupują telefony w sieci. Im lepszy jest stan naszego ekranu, tym lepszą kwotę uzyskamy za nasz telefon. Również zainteresowanie będzie zdecydowanie większe w momencie, gdy nasz ekran będzie stanie idealnym lub bliskim ideału.

Najważniejsze, aby był czysty. Palce nie mają znaczenia, jednak ekran musi być wolny od rys. Kolejną kwestią jest fakt, iż jeśli telefon posiada oryginalną folię ochronną, nie zrywajmy jej. Dzięki temu osoba kupująca wie, że ma do czynienia z ekranem bez żadnej skazy.

Sprzedaż nowych telefonów przez internet

Usuwanie danych w momencie korzystania z telefonu

Gdy nasz nietrafiony prezent został przez nas odpowiednio sprawdzony pod względem wydajności, na pewno połączyliśmy go z naszymi kontami (najpewniej z kontem Google, które jest wymagane podczas rozruchu). Dlatego ważnym aspektem jest pamięć o tym, aby telefon wylogować ze wszystkich naszych kont.

Jeśli kont było więcej niż tylko to z Google, możemy telefon zresetować do ustawień fabrycznych, co pozwoli nam odpowiednio zaoszczędzić czas. Resetowanie telefonu jest dostępne w ustawieniach zabezpieczeń, które są podkategorią dostępną w głównym katalogu ustawień, który jest dostępny na głównym ekranie naszych aplikacji. Ikonka z podpisem „Ustawienia”.

Jak bezpiecznie sprzedać nasz smartphone?

Jeśli jeszcze nie sprzedaliśmy żadnego telefonu w sieci, na pewno zastanawiamy się, jak zrobić to w bezpieczny sposób. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem będzie wystawienie naszego telefonu na OLX, gdzie często kupujący chcą umawiać się na odbiór osobisty telefonu, aby sprawdzić jego stan optyczny i techniczny.

Kiedy jednak nie chcemy spotkań z uwagi choćby na kwestie związane z koronawirusem lub naszym osobistym bezpieczeństwem, możemy skorzystać z innych miejsc sprzedaży, które skupione są na wysyłce zakupionych przedmiotów.

W tym wypadku niezastąpiona jest platforma Allegro, która daje nam bezpieczne narzędzie zarówno do zakupu jak i sprzedaży urządzeń takich jak smartophone. Dzięki temu będziemy mogli wystawić nasz telefon zarówno w opcji licytacji jak i ceny kup teraz, którą jesteśmy bezpośrednio zainteresowani za nasze urządzenie.

Do całości operacji doliczymy koszt wysyłki, który także pokryje osoba, chcąca kupić od nas telefon.

Środki trafiają pierw na nasze konto Allegro, które następnie możemy wypłacić bezpośrednio na nasze konto bankowe.

Dzięki temu nasz telefon zostanie pierw opłacony, następnie będziemy zajmować się jego wysyłką. Jak widać jest to najlepsza i najbardziej bezpieczna forma, dzięki której możemy sprzedać nasz telefon w sieci.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 278 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-16
Wszystko OK.Polecam
2023-12-20
Wszystko sprawnie i szybko
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel