Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak skopiować kontakty w smartfonie z androidem?

2020-08-07
Jak skopiować kontakty w smartfonie z androidem?Jak skopiować kontakty w smartfonie z androidem?

W momencie sprzedaży telefonu lub oddania go komuś z naszych znajomych czy rodzinie musimy poradzić sobie z pobraniem kontaktu na drugi telefon, bądź na nasz komputer, czy też chmurę. W najnowszych systemach Android nie brakuje różnych rozwiązań, dzięki którym możemy skopiować szybko i wygodnie wszystkie nasze kontakty. Dziś opowiemy jak zrobić to szybko i skutecznie, mając system Android na telefonie.

1. Korzystamy z konta Google w systemie Android

Jest to aktualnie najszybsza i najbardziej wygodna metoda, dzięki której możemy kopiować kontakty. Oczywiście jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają stały dostęp do Internetu i które wiedzą, jak w następnym kroku poradzić sobie z pobraniem owych kontaktów.

Cała operacja zaczyna się od wejścia w zakładki „Ustawienia” w menu głównym. W dalszym menu szukamy zakładki pod nazwą „Kopia i kasowanie danych”, w ustawieniach musimy kliknąć na „Utwórz kopię zapasową”. Wtedy też system Android zapyta nas, gdzie chcemy, aby kopia naszych kontaktów została utworzona.

Dodajemy swoje konto Google, bądź wybieramy już istniejące, które jest zdefiniowane dla naszej kopii zapasowej. Jeśli kliknęliśmy na nasz Gmail i kopia danych zgrywa się, znaczy że wszystko poszło dobrze.

2. Kopiowanie samych kontaktów *(jak w dawnych telefonach)

Idealne rozwiązanie dla osób, które muszą zgrać kontakty ze starego telefonu dziadka lub rodzica na jego nowy telefon. W tym wypadku posłużymy się programem dr.fone dzięki któremu będziemy mogli skorzystać z pełnej opcji na pobranie wszystkich danych. Pozwala nam na to wersja próbna tego programu, dlatego nie zawiedziecie się jak w wypadku innych programów o podobnej funkcjonalności.

Po ściągnięciu i zainstalowaniu aplikacji na komputer/laptop klikamy na Backup&Restore, który znajdziemy w głównym menu programu. Podłączamy nasz telefon kablem USB i klikamy na przycisk Backup.

W następnym menu program wyświetli nam wszystkie dane, jakie możemy pobrać przy pomocy aplikacji. Jeśli chcemy dodatkowo pobrać zdjęcia, muzykę a także pliki video i inne prywatne rzeczy, jak najbardziej możemy to uczynić. Klikając na „select all” program wykona kopię wszystkich elementów prywatnych z telefonu. Jeśli jednak interesują nas kontakty, klikamy jedynie w zakładkę „Contacts”.

Po wykonaniu całej operacji nasze kontakty są zgrane na nasz laptop telefon. Aby je wgrać na drugi telefon, klikamy w te same pozycje menu, lecz zamiast „Backup” klikamy na „Restore” i przywracamy dane z pliku, który wcześniej utworzyliśmy na komputerze.

Kopiowanie kontaktów z telefonu

Czy etui lub pokrowiec może przeszkodzić nam w pobraniu danych?

Jeśli pobranie kontaktów wykonywane jest przez USB, niektóre etui do smartfonów faktycznie mogą zakłócić nam pobieranie danych. USB może nie wpiąć się bowiem do końca, przez co nasz telefon nie będzie rozpoznany przez komputer. Idealna sytuacja może mieć miejsce, kiedy mamy pokrowiec na telefon, który zasłania nasz port USB w telefonie.

Dlatego też, wybierając etui do telefonu, wybierajmy takie modele, które nie utrudnią nam pracy z telefonem, podczas podłączania go kablem USB do komputera i nie tylko.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-19
Szybka i profesjonalna obsługa klienta.
2023-11-26
Super wszystko w porządku
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel