Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Etui do telefonu to również element biznesowego Dress Code.

2021-05-13
Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Etui do telefonu to również element biznesowego Dress Code.

Dress Code

Etui smartfonów od dawna wyznaczają trendy, które są przez nas chętnie uwzględniane podczas wyboru konkretnego produktu. Również w biznesie odpowiedni dress code to podstawa, skutkiem czego musimy dbać o każdy element naszego ubioru, akcesoriów a także wyposażenia. Skutkiem tego dobór odpowiedniego etui to zupełna podstawa, ponieważ jeśli chcemy być poważani w biznesie, musimy prezentować się odpowiednio w każdym calu. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy znajdywać wysokiej klasy etui, które pozwolą nam świetnie sprawdzić się także i w sferze biznesowej. Zapraszamy!

Dobór etui do naszego biznesu – jak zacząć?

Na samym początku musimy wziąć pod uwagę, jaki biznes prowadzimy. Różne sfery biznesowe wymagają od nas konkretnych rozwiązań. Wszystko zależne jest od tego, jaki biznes prowadzimy i z jakimi ludźmi spotykamy się podczas jego prowadzenia. Jeśli jesteśmy szefem dużego banku, odpowiedni „Dress Code” to zupełna podstawa, ponieważ na jego podstawie będziemy oceniani przez naszych kontrahentów, którzy często także reprezentują bardzo duże marki, które wymagają odpowiedniej powagi oraz wyglądu osób, z którymi prowadzone są biznesy.

Możemy się zdziwić, jednak w dzisiejszej modzie etui odgrywa bardzo dużą rolę i jasno pokazuje nam, że musimy wybierać rozsądnie nasze produkty do telefonów, które będą odgrywać swoją rolę w prowadzeniu biznesu. Jeśli prowadzimy duży biznes, warto postawić wyłącznie na rozwiązania ze skóry, które zwracają uwagę osób, które także znają się na skórze i modzie. Nasz kontrahent z daleka wychwyci, czy nasze etui jest z prawdziwej skóry, czy też nie. Dlatego warto wybierać wyłącznie rozwiązania z prawdziwej skóry, bez względu na to, jaką skórę lubimy. Jak wiadomo, jest kilka gatunków skór, które są wybierane w etui. Skutkiem tego, wybór odpowiedniego etui będzie zależny od naszych upodobań. Jeśli podoba nam się tańsza skóra, która jednak ma swoje argumenty, wystarczy wybór takiej, aczkolwiek prawdziwej skóry.

Jakie etui wybrać w wypadku mniejszego biznesu

Mniejszy biznes nie zawsze oznacza gorszy. Czasem bywa wręcz odwrotnie, ponieważ prowadzą mały, dobrze skrojony pod nasze możliwości biznes, zapewniamy sobie odpowiednią ilość czasu dla siebie, którą możemy wykorzystać w dowolny sposób. Niemniej jednak również i w małym biznesie warto dbać o swoją prezencję, także poprzez zastosowanie dobrego etui.

W tym zakresie możemy wybierać swobodniej, ponieważ dla osoby zajmującej się przykładowo agrobiznesem, nie musimy dobierać etui, które wykonane jest ze skóry. Tutaj dowolność jest zdecydowanie większa, choć warto uważać, aby dobierać także eleganckie etui, które w kontakcie z klientem nie wzbudzi jego pytań bądź wątpliwości co do naszej osoby. Warto wybierać spokojne, stonowane kolory, mając na uwadze proste, aczkolwiek gustowne modele etui. Ogólnie tendencja jest taka, aby w biznesie wybierać rozwiązania minimalistyczne, które dobrze cechują nas przed klientem bądź kontrahentem.

Dlatego też, jeśli chcemy zainwestować w tańsze etui, nie ma najmniejszego problemu. Również kolorystyka nie powinna być problemem w wypadku mniejszego biznesu, choć zawsze warto pamiętać, że kolor czarny jest najbardziej uniwersalnym kolorem i najlepiej kojarzonym z biznesem. Dlatego też, jeśli będziemy wybierać etui, warto dokładnie sprawdzić, jakie kolory są najchętniej przyjmowane wśród biznesmenów.

Z kolorów pobocznych, które także warto wziąć pod uwagę jest kolor niebieski morski. Jest to świetna propozycja dopasowana do osób, które lubią coś innego, jednak chcą być traktowane poważnie w momencie, kiedy pokażą swoje etui przy kliencie czy przy kontrahencie. Kolor niebieski jest bardzo spokojny, stonowany. Warto jednak wybierać odcienie zimniejsze, jeśli chodzi o kolor niebieski. Odpowiednim pomysłem może być niebieski błękit, który będzie chyba najbardziej odpowiednim dla osoby, która prowadzi biznes i ma kontakt ze swoimi partnerami biznesowymi.

Szefowskie etui – jak jest postrzegane przez pracowników?

Pamiętajmy że etui w biznesie odgrywa wiele ról i jest postrzegane przez bardzo wiele osób na różne sposoby. Przykładem są nasi pracownicy, którzy wykonują dla nas konkretne działania w firmie. Kiedy ich szef przychodzi z etui które nie wzbudza respektu, wtedy pracownicy mogą nabierać wątpliwości co do kompetencji takiej osoby, która szefuje nad nimi. Niemniej jednak czarne etui klasyczne powinno rozwiązać nasz problem, ponieważ tak właśnie postrzegane jest etui przez naszych pracowników, którzy często także chcą się dostosować do powagi naszej firmy i również sięgają po czarne modele etui, aby świetnie prezentować naszą firmę i jej bogate wartości.

Kiedy szef wybiera luźne etui, daje znać swoim pracownikom, że ma luźne podejście do swojej pracy. Niestety takim nastawieniem możemy także zarazić naszych pracowników, którzy nie będą dawać z siebie wszystkiego, co tylko mogą. Podczas pracy mogą realizować swoje zadania zdecydowanie wolniej, niż są w stanie. Dlatego warto podchodzić do każdej pracy profesjonalnie i prezentować się nienagannie, dając przykład innym osobom, które pracują w biurze razem z nami.

Reasumując, jakie etui w biznesie sprawdzi się najlepiej

W zależności od poziomu naszego biznesu a także osób, z którymi mamy styczność na co dzień w pracy, wybieramy odpowiednie etui według naszych możliwości. Jeśli lubimy eleganckie etui, warto postawić bez wątpienia na etui ze skóry, które będzie świetnie prezentować się na żywo i jasno pokazywać, że jesteśmy osobami poważnymi i potrzebującymi odpowiedniego uznania w swoim środowisku.

Jeśli jednak nasz biznes jest mniejszy i nie musimy pokazywać się nad wyraz, wtedy wystarczy zastosować zwyczajne, czarne etui z tańszej skóry, bądź po prostu czarne etui z jakiegoś innego, skóropodobnego materiału.

W momencie kiedy pracujemy w trudnych warunkach, możemy postawić na etui gumowe, które także jest w kolorze czarnym. Pozwoli nam ono odpowiednio chronić nasz telefon podczas trudniejszych prac, przykładowo związanych z budową. Jak wiadomo każdy biznes sygnuje się kompletnie innymi potrzebami i warunkami pracy, dlatego warto te wszystkie aspekty wziąć pod uwagę.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 278 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-19
Szybka i profesjonalna obsługa klienta.
2023-09-11
ok
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel