Dlaczego Smartfony Xiaomi odniosły sukces?

2020-10-26
Dlaczego Smartfony Xiaomi odniosły sukces?

Polski rynek jest z pewnością bardzo wymagający, ponieważ jako Polacy jesteśmy dociekliwi i kochamy głównie sprawdzone marki, które na Polskim rynku cieszą się dobrą opinią. Dlatego też od lat 90-tych byliśmy zakochani w produktach takich marek jak Sony Ericsson, następnie wchodząc w 2000 rok, Polacy pokochali Finlandzką Nokię.

Dziś jednak to Xiaomi króluje na Polskim rynku i jest marką, która skradła serce Polaków. Jak jej się to udało? Dziś postaramy się rozwikłać fenomen marki Xiaomi, która szturmem zagarnęła Polski rynek i stała się bardzo szybko groźnym przeciwnikiem dla takich marek jak Samsung czy Sony.

Zacznijmy od początku…

Początek marki Xiaomi sięga 2010 roku a dokładniej 6 kwietnia, tego roku. W Polsce jednak na próżno było szukać informacji jak i produktów na temat tej marki w tamtym czasie. Xiaomi przez lata budowało swoją potęgę na rodzimym podwórku i rozwijało swoje dystrybucje o kolejne, strategiczne dla niej rynki.

W końcu przyszedł czas na podbój Polski, który oficjalnie rozpoczął się we wrześniu, 2016 roku. Od tego momentu pierwsze urządzenia miarki Xiaomi były oficjalnie dostępne w Polskiej dystrybucji.

Sukces marki był widoczny gołym okiem, ponieważ jeszcze przed wejściem do USA i Europy, producent stał się trzecim pod względem sprzedaży urządzeń mobilnych na świecie, co spowodowało duże zainteresowanie między innymi w naszym kraju. Polacy bardzo chcieli wejścia nowego producenta z urządzeniami, które do tej pory musieli importować na własną rękę.

Dlaczego to Xiaomi osiąga tak wielki sukces po dzień dzisiejszy?

Patrząc na początek marki a także lata, w których producent pojawił się na rynku, mało kto dawał wiarę w tak wielki sukces. Tylko w pierwszym kwartale 2020 roku marka zajęła drugie miejsce pod względem sprzedaży smartfonów. Oczywiście wszystkie plany sprzedażowe popsuł koronawirus, choć i tu możemy mówić o małych stratach.

Xiaomi oferując o wiele tańsze sprzęty w porównaniu do konkurencji, odczuło o wiele mniej skutki ogólnoświatowej pandemii. Klienci z uwagi na małe ceny oferowanych im urządzeń po prostu nadal są nimi zainteresowani. Najwięcej traci natomiast droższa konkurencja, która oferuje swoje produkty w zdecydowanie większych cenach.

Dużym plusem są także i tanie akcesoria do telefonów marki Xiaomi. Za przysłowiowe grosze znajdziemy futerał na telefon. Każdy model posiada bardzo dużą bazę akcesoriów, dlatego też bez problemu znajdziemy pokrowiec do telefonu, który dopiero co pojawił się na rynku. Marka Xiaomi nie robi problemów zewnętrznym producentom, dlatego tuż po premierze, bardzo szybko rynek oferuje dedykowane rozwiązania, które są dostępne dla nas od ręki i to w bardzo atrakcyjnych cenach.

xiaomi note 10

Ceny – czy to na nich wszystko polega?

Biorąc pod uwagę ceny najnowszych flagowców marki Xiaomi, widzimy z pewnością sporą różnicę w odniesieniu choćby do najbardziej popularnych telefonów marki Samsung, nie wspominając już o najnowszych produktach marki Apple.

Czy niższa cena oznacza gorszą jakość? Do tego przyzwyczaja nas wielu producentów, choć Xiaomi zdecydowanie zaprzecza tej teorii i buduje własny, wręcz idealny świat. Ceny marki Xiaomi nie są podyktowane zawsze gorszymi rozwiązaniami, wręcz przeciwnie. Marka Xiaomi postanowiła jak najbardziej optymalizować każdy szczebel produkcji widząc, że jest to jak najbardziej możliwe do zrealizowania.

Mowa tutaj o wszystkich strukturach, niekoniecznie chcąc nam oferować materiały gorszej jakości. Xiaomi działa bowiem na bardzo dobrze sprecyzowanej produkcji, która ma angażować jak najmniejszą ilość osób, które otrzymują odpowiednie wynagrodzenie za wszystkie procesy i etapy produkcji. Dzięki temu koszty wyprodukowania telefonu są w pełni zoptymalizowane a co za tym idzie, marka sama w sobie może zaoferować nam atrakcyjniejszą cenę w porównaniu do konkurencji.

Xiaomi – nie tylko telefony

Warto także zwrócić uwagę, ze Xiaomi nie rozwija się wyłącznie w kwestii urządzeń mobilnych. Marka cały czas rozwija inne gałęzie i obszary produkcji, które są dla niej interesujące. Jednymi z urządzeń, które możemy znać a także posiadać we własnym domu są chociażby mocno docenione oczyszczacze powietrza, którymi szczyci się marka Xiaomi.

W innym wypadku mogą to być roboty odkurzające, bądź same odkurzacze ręczne. Tutaj również Xiaomi cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ oferuje bardzo dobre produkty w zdecydowanie niższych cenach niż Philips czy Samsung.

Z innych, równie ciekawych gałęzi produkcji Xiaomi warto wymienić także bardzo zaawansowane drony, które są dostępne w ofercie tej firmy. Chcąc kupić pierwszego, dobrego drona do nauki, warto wybrać ofertę Xiaomi.

Jak widać marka Xiaomi stara się być liderem na każdym rynku, czego dowodem jest masa udanych produktów, które Polacy chętnie kupują i korzystają z nich na co dzień. Wydaje się więc, że trend na markę Xiaomi szczególnie w Polsce szybko nie minie. Producent z roku na rok zapewnia sobie coraz większe grono klientów, którzy są zadowoleni z produktów tej marki.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 278 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-17
Profesjonalizm na każdym etapie zakupów
2023-09-11
ok
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel