Co wnosi najnowszy iOS 14.5 do iPhonów

2021-06-27
Co wnosi najnowszy iOS 14.5 do iPhonów

Apple udostępnił do pobrania najnowszą wersję systemu iOS 14.5, którą mogą pobrać użytkownicy iPhone'ów. Co otrzymujemy wraz z nią? Jakie zmiany wnosi ze sobą iOS 14.5? Odpowiadamy!

Odblokowywanie iPhone'a za pomocą Apple Watch

Przede wszystkim wersja iOS 14.5 sprawia, że jesteśmy w stanie odblokować iPhone'a X oraz nowsze modele za pośrednictwem Apple Watch Series 3 oraz nowszych. Jak? Oczywiście przez użycie funkcji Face ID. Co w niej takiego wyjątkowego? A na przykład to, że możemy to zrobić nawet podczas noszenia maseczki osłaniającej twarz oraz nos.

AirTag oraz Lokalizator

Najnowsza wersja iOS 14.5 to również obsługa AirTagów, które pozwalają bezpieczniej monitorować oraz znajdować w aplikacji Lokalizator ważne przedmioty, w tym na przykład klucze, portfel, plecak i inne. Funkcja Znajdowanie dokładne wykorzystuje wizualne, dźwiękowe oraz haptyczne reakcje do naprowadzania do najbliższego AirTaga i wykorzystuje do tego celu połączenie ultraszerokopasmowe zapewniane przez czip U1 w modelach iPhone'a 11 oraz iPhone'a 12. Warto również wspomnieć, że AirTaga można znaleźć poprzez odtworzenie dźwięku we wbudowanym głośniku. Przydatny okazuje się również Tryb Utracony, który powiadamia o znalezieniu Air Taga i zapewnia możliwość podania numer telefonu, pod którym można się z nami skontaktować.

Emoji

Zmiany zauważymy również w Emoji. Teraz możliwa jest obsługa indywidualnych karnacji skóry dla każdej postaci i to we wszystkich odmianach emoji z całującą się parą, czy parą z sercem. Poza tym zauważyć można, że pojawiły się też emoji, w tym na przykład będą to emoji z twarzą, emoji z sercem, czy nawet kobieta z brodą.

Siri

iOS 14.5 to również zmiany w Siri. Aktualizacja sprawiła, że połączenia przychodzące, w tym również dane osoby dzwoniącej, mogą być ogłaszane przez Siri, gdy mamy założone słuchawki AirPods lub zgodne słuchawki Beats. Co więcej, połączenia przychodzące można odbierać bez użycia rąk. Nawet grupowe połączenia FaceTime mogą być obsługiwane przez poproszenie Siri o połączenie FaceTime z listą kontaktów lub nazwą grupy w Wiadomościach.

Prywatność

iOS 14.5 większą uwagę również poświęcił na prywatność, a dokładniej mówiąc na możliwość kontrolowania aplikacji, jak również tego, jakie dane o nas zbierają. Za to wszystko odpowiada funkcja App Tracking Transparenty, która daje nam kontrolę nad tymi aplikacji, które mogą śledzić naszą aktywność w aplikacjach, czy witrynach innych firm dla celów reklamowych oraz dla brokerów informacji.

Apple Music

Aktualizacja systemu to również kilka nowości w Apple Music. O czym dokładnie mowa? A na przykład o możliwości udostępniania tekstów swoich ulubionych utworów przy użyciu Wiadomości, Facebooka, czy Instagram Stories. Co ciekawe, subskrybenci mogą je odtwarzać w Wiadomościach i to bez opuszczania rozmowy. Ciekawie prezentuje się również funkcja Przeboje z miast, która wyświetla najbardziej popularne utwory z ponad 100 miast i to na całym świecie.

Podcasty

iOS 14.5 niesie ze sobą zmiany na stronach z programami w Podcastach. Zostały one całkowicie przeprojektowane, a wszystko po to, aby ułatwić rozpoczęcie słuchania. To jednak nie wszystko, ponieważ czeka na nas również opcja zachowywania i pobierania odcinków, która sprawi, że automatycznie dodamy je do biblioteki w celu szybkiego dostępu. Nawet ustawienia dotyczące pobierania oraz powiadomień można dostosowywać osobno dla każdego programu.

Udoskonalenia 5G

Jakby tego było mało, to iOS 14.5 niesie ze sobą również udoskonalenia 5G. Na pewno warta wspomnienia jest obsługa dwóch kart SIM, która umożliwia łączność 5G na linii wykorzystującej transmisję danych komórkowych w modelach iPhone'a 12. udoskonalono również tryb inteligentnego transferu danych, co będzie skutkowało optymalizacją korzystanie z sieci 5G, a także lepszą żywotność baterii oraz obsługę transmisji danych w modelach iPhone'a 12.

Oczywiście na tym nie koniec nowości, ponieważ iOS 14.5 wiele ciekawych opcji czeka na nas w Mapach, Przypomnieniach, Tłumaczy, Grach, czy CarPlay. Dodatkowo aktualizacja naprawia też problemy, które występowały we wcześniejszych wersjach systemu. W takim razie możemy się spodziewać, że w końcu nie będziemy musieli borykać się z tym, że aplikacja Mail nie będzie pobierała wiadomości do czasu, aż ponownie uruchomimy swoje urządzenie, czy z tym, że karty iCloud nie pojawiają się w Safari. Oczywiście to tylko przykłady, ponieważ podjęto się usunięcia o wielu więcej błędów i warto je wszystkie poznać.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 277 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-19
Szybka i profesjonalna obsługa klienta.
2023-07-20
Elegancke,ładnie wykonane etui.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel