Co potrafi Smartwatch? Poznaj wszystkie możliwości inteligentnego zegarka!

2020-09-10
Co potrafi Smartwatch? Poznaj wszystkie możliwości inteligentnego zegarka!

Smartwatch to dopełnienie smartfona. Z jego pomocą możemy cieszyć się jeszcze większą wygodą oraz licznymi udogodnieniami w codziennym życiu. O ile jeszcze kilka lat temu było to urządzenie zarezerwowane dla fanów gadżetów i nowych technologii, o tyle dziś miliony ludzi na całym świecie korzystają z możliwości oferowanych przez inteligentne zegarki. No właśnie, co właściwie potrafi Smartwatch? Jak może wprowadzić pozytywne zmiany w naszym życiu?

Smartwatch to funkcjonalne uzupełnienie dla smartfona

Wiele flagowych smartfonów ma swoją premierę wraz z dedykowanym smartwatchem. Inteligentne zegarki powstały jako dopełnienie nowoczesnych telefonów komórkowych. Są z nimi połączone przez moduł bluetooth i pozwalają nam odczytywać powiadomienia i wiadomości, odbierać telefon, a nawet dzwonić i rozmawiać. Nowoczesne smartwatche często są wyposażone w moduł LTE, dzięki czemu, z ich pomocą możemy nawet przeglądać Internet. Możemy zatem wyposażyć się w wygodny pokrowiec na telefon i z większości funkcji smartfona korzystać z poziomu zegarka.

Co potrafi Smartwatch

Inteligentne zegarki dla fanów zdrowego trybu życia

Jeśli cenisz sobie zdrowy styl życia, smartwatch to doskonała propozycja dla Ciebie! Zegarek na bieżąco mierzy tętno, może przypominać o potrzebie wybicia wody, wspomaga zdrowe odżywianie się, monituje aktywność fizyczną, informując o spalonych kaloriach, a w nocy monitoruje nasz sen. Nowoczesne smartfony są w stanie odczytywać parametry naszego snu i wybierać odpowiedni moment na obudzenie nas, tak, abyśmy czuli się w pełni wypoczęci. To sprawia, że nie brakuje osób, które nie rozstają się ze swoim inteligentnym zegarkiem nawet w łóżku.

Inteligentne zegarki dedykowane konkretnym modelom telefonów

Podobnie jak smartfon, smartwatch również posiada swój system operacyjny. Choć do jednego telefonu możemy dobrać kilkadziesiąt różnych modeli zegarka, warto łączyć urządzenia tych samych producentów. A zatem, jeśli posiadasz Huawei P30, wybierz smartwatch Huawei G2. Jeśli preferujesz iOS i Twój wybór padnie na iPhone X, wybierz inteligentne zegarki projektowane przez firmę Apple. Swoją kolekcję zegarków rozwija również Sony. To dobry wybór do telefonu Sony Xperia 1. Oczywiście można również dobierać zegarki innych producentów. Zaletą smartwatchy jest duża kompatybilność z większością dostępnych urządzeń.

Smartwatch i jego możliwości

Jakie funkcje zaoferują nam przyszłe smartwatche?

Wraz z rozwojem technologicznym możemy się spodziewać stopniowego ulepszania inteligentnych zegarków. Być może już niedługo, nasz telefon będzie spoczywał w domu, w etui do smartfonów, a my będziemy korzystać głównie z funkcjonalnego i praktycznego zegarka. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób aktywnych, które nie chcą narażać swojego telefonu na uszkodzenia. Wiele wskazuje na to, że w przyszłości, smartwatche będą w stanie zapewnić nam wszystkie funkcje smartfona, nawet gdy nasz telefon zostanie w domu, wiele kilometrów od nas.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 276 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-26
Super wszystko w porządku
2023-09-11
ok
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel